Czemu billboardy cały czas się cieszą taką popularnością wśród reklamodawców, wady i zalety tego nośnika reklamy.

Reklama zewnętrzna korzysta z rozmaitych nośników, z których niektóre cieszą się dużą popularnością. Z pewnością zaliczyć do takich można billboardy, które można spotkać w wielu ruchliwych miejscach. Mimo że wykorzystywane są one od dawna, to w dalszym ciągu ich skuteczność jest wysoka.

bilboardy reklamowe
Opracowanie: Tom Woodward
Na podstawie: http://www.flickr.com
Znawcy tematu oceniają, że przeliczając wszystko na koszt wynajęcia stanowią jedną z najskuteczniejszych form reklamowych, dlatego też trudno się dziwić, że są tak popularne. Skuteczność ta będzie wynikać z wielu różnych spraw. Pierwsza to lokalizacja, billboardy Toruń są najczęściej ustawione przy dużych ulicach, centrach handlowych lub krzyżowaniach: Tym sposobem oglądane są one przez wiele tysięcy ludzi każdego dnia, a przez to, że są one po prostu duże, to nawet jak ktoś nie będzie chciał, to je zauważa. Większość billboardów posiada również oświetlenie, więc dzięki temu widoczne są one o każdej porze dnia i nocy. Niektórzy podnoszą nawet głosy, że jest ich stanowczo za dużo i rozpraszają prowadzących, ale statystyki zdarzeń drogowych jak na razie nie potwierdzają takich zarzutów. Drugim elementem który wpływa na popularność tej formy reklamy będzie treść, którą ona posiada.

Jeżeli po zapoznaniu się z tym tekstem uważasz, że warto jest bardziej poznać to zagadnienie, to jeszcze zerknij tutaj automaty do kawy kielce.

Ze względu na to, że billboardy stoją w wielu przypadkach przy ruchliwych ulicach, to ich zawartość nie będzie mogła wymagać zbyt dużego skupienia uwagi. Dlatego też najczęściej zawierają one jakieś jedno krótkie hasło reklamowe, z jakimś oryginalnym zdjęciem albo rysunkiem. Najlepsze reklamy billboardowe mogą się składać niekiedy z dwóch czy trzech wyrazów, lecz ta prostota jest właśnie ich siłą. Poza tym billboardy są jedną z nielicznych reklam, która może mieć puentę.


Może zainteresują ciebie także

Czy i w jaki sposób warto promować swoją działalność?

billboard
Opracowanie: Mikey
Na podstawie: http://www.flickr.com
Stare przysłowie mówi, że reklama dźwignią handlu. Nie można się z powyższym nie zgodzić. Bez promocji o wiele trudniej dotrzeć do klientów i odszukać nabywców na proponowane produkty lub usługi. Trzeba jednakże zastanowić się nad działaniami, które w przypadku naszej działalności mogłyby się okazać rzeczywiście efektywne. Nie każdy biznes potrzebuje dużych nakładów na promocję. Czasem wystarczą nieduże działania, jakie wcale nie muszą być kosztowne. Jak odnaleźć najrozsądniejsze rozwiązanie?

outdoor
Opracowanie: Mikey
Na podstawie: http://www.flickr.com
Firmy wykorzystują tę metodę publikują jakąś intrygującą treść na jakiś okres czasu, żeby w pewnym momencie ją wyjaśnić odbiorcom następną reklamą. W związku ze swoimi zaletami billboardy Tarnów są naprawdę lubiane przez klientów firm reklamowych - . Można za ich pomocą kreować swój wizerunek czy promować jakieś produkty. Doskonale nadają się również do powiadamiania klientów o promocjach czy wyprzedażach, z takiej możliwości przykładowo chętnie korzystają sieci handlowe.
19-12-12 07:27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.