Na jakiego typu zasadzie funkcjonuje żuraw wieżowy? W jaki sposób ta ogromna konstrukcja działa?

Dźwigi wykorzystywane już były przez starożytnych Greków. Stosowali w tym celu parę bloczków, dopasowywali do nich ramię, jakie definiujemy jako wysięgnik. Chociaż było to dość dawno temu, to prawa fizyki są ciągle takie same.


wanna narożna
Opracowanie: Sanitec KOŁO
Na podstawie: http://echopr.pl/PRASA/wanna_narozna_family_marki_kolo.jpg


Żurawie wieżowe stworzone są do wznoszenia wysokich budynków, a także drapaczy chmur, zaliczyć można je do największych roboczych maszyn.

Nasz artykuł wydał Ci się interesujący? Więc zachęcamy do naszej następnej witryny. Na niej czeka na Ciebie aktualny wpis (https://www.dorex.com.pl/).

Żurawie budowlane są w stanie być stacjonarne albo przejezdne. Jak tak, to umieszczone są w takiej sytuacji na podwoziu szynowym lub gąsienicowym . Żurawie można złożyć z części, w jakich początkowo mały żuraw samochodowy dodaje ramę ze stali, na niej natomiast pierwszy moduł wieży.


Takiego typu podstawa obciążana to balast. Na wierzchu konstrukcji dajemy kabinę operatora, wysięgnik (czyli ramię) oraz przeciwwagę. Na takim etapie jednakowoż żuraw jest jeszcze za bardzo niski, więc bez przerwy musimy go podwyższać. Wykorzystuje się do tego urządzenie wznoszące, szeroką kratownicę z 3 ściankami jak i czwartą, jaka jest ruchoma. Potrzebne są także siłowniki hydrauliczne. Tego typu urządzenie wysuwa się w górę oraz dół wieży, tak więc żuraw może podwyższać sam siebie. Hydrauliczne siłowniki wznoszą górną część żurawia wraz z kabiną.


Może zainteresują ciebie także

Integracja systemów informatycznych usprawnia poprowadzenie zakładu

ludzie przy monitorach
Opracowanie: NTNU Trondheim
Na podstawie: http://www.flickr.com
Testowanie oprogramowania ma własne kroki. Nim jakiś program dotrze do ogólnego użytku, wszyscy chcą mieć gwarancję, że będzie on bezawaryjny oraz idealnie zadziała.


Dzięki temu na wierzchu wieży tworzy się luka, wkładamy nią nowy stalowy moduł (dowiedz się więcej o żurawi wynajmie). Następnie dodawane elementy powinniśmy skręcić śrubami z poprzednimi, cały natomiast proces odtwarzamy do chwili, aż wieża żurawia nie osiągnie zaplanowanej wysokości.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.