Parę praktycznych oraz użytecznych informacji dla bizneswomen, które w nieodległym czasie planują otworzyć prywatny salon kosmetyczny albo fryzjerski

Niewiasty wprost lubią troszczyć się o swój wygląd, ale to jeszcze nie wszystko. Ochoczo dekorują także domowe wnętrza i o wiele częściej niż partnerzy bywają estetami. Kiedy pięćdziesięciolatka udaje się do dentysty, to na pewno wcześniej nie omieszka sprawdzić, jak prezentuje się gabinet. Jeśli jego wygląd będzie pozostawiał dużo do życzenia, to niedoszła pacjentka uskarżająca się na okropny ból zęba, poszuka ratunku u konkurencji. Taka sytuacja powtórzy się też w przypadku salonów fryzjerskich. A trzeba nie zapominać o tym, że nawet lekko podniszczone meble fryzjerskie będą wystawiać zakładowi nie najlepszą ocenę.
Jak już wspomnieliśmy, powyższą zasadę z powodzeniem można zastosować także do wystroju salonów fryzjerskich oraz kosmetycznych. Jeżeli takie miejsce bywa ponure, brudne, a wyposażenie stare jak świat, to gustowne fryzury raczej tutaj nie powstają - takie będzie przynajmniej zdanie zdecydowanej większości pań. Jeszcze w fazie planu należałoby wziąć pod uwagę zbiorową opinię i zatroszczyć się o to, aby te elementy wystroju, które najbardziej rzucają się w oczy, prezentowały się bez jakichkolwiek zastrzeżeń. A to jest równoznaczne z tym, że meble fryzjerskie powinny być błyszczeć nowością, a sprzęt służący do pedicure winien być wykonany z najwyższej jakości surowców. Warto także wytypować te elementy wyposażenia, które w dzisiejszych czasach trącą szlafrokiem lub wzbudzają negatywne skojarzenia. Do takiej podgrupy można wliczyć głowy manekinów, które, postawione w najbardziej widocznych miejscach salonów fryzjerskich i kosmetycznych, mają za zadanie w dyskusyjny sposób pokazać umiejętności pracownic zakładu. A ze względów typowo higienicznych warto zrezygnować z kobierców oraz zasłonek, które gromadzą kurz - bez dywaników można się przecież obejść, a zasłonki korzystniej zastąpić żaluzjami.


Może zainteresują ciebie także

Jak można dzisiaj szybko, wygodnie i co najważniejsze tanio naprawić komputer.

Laptop
Opracowanie: Håkan Dahlström
Na podstawie: http://www.flickr.com
W obecnych czasach sprzęt komputerowy można spotkać na każdym kroku, w zasadzie w każdej firmie przynajmniej jeden komputer się znajduje. Również w mieszkaniach większość z nas komputer posiada, czy to w postaci stacjonarnej jednostki, czy coraz bardziej popularnego laptopa.

suszarki do włosów
Opracowanie: Michael Coghlan
Na podstawie: http://www.flickr.com
O profesjonalizmie wskazanego salonu świadczą także wykorzystywane preparaty, czyli rozmaitego rodzaju odżywki do włosów przetłuszczających się czy specjalne farby do koloryzacji. W przypadku gabinetów kosmetycznych sprawa się ma zupełnie podobnie. Ich właścicielki winny kupić nici liftingujące pdo, preparaty do mezoterapii bezigłowej i dużo kosmetyków, w tym pudrów oraz lakierów do paznokci w pełnej gamie kolorów. A samo wyposażenie zakładu można dodatkowo uczynić atutem i pośród konkurentów wyróżnić się na przykład zabiegami, podczas wykorzystuje się nici liftingujące pdo albo wysokiej jakości wypełniacze zmarszczek - cosmed24.
18-07-12 00:32
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.