Parę praktycznych oraz użytecznych informacji dla bizneswomen, które w nieodległym czasie planują otworzyć prywatny salon kosmetyczny albo fryzjerski

Niewiasty wprost lubią troszczyć się o swój wygląd, ale to jeszcze nie wszystko. Ochoczo dekorują także domowe wnętrza i o wiele częściej niż partnerzy bywają estetami. Kiedy pięćdziesięciolatka udaje się do dentysty, to na pewno wcześniej nie omieszka sprawdzić, jak prezentuje się gabinet. Jeśli jego wygląd będzie pozostawiał dużo do życzenia, to niedoszła pacjentka uskarżająca się na okropny ból zęba, poszuka ratunku u konkurencji. Taka sytuacja powtórzy się też w przypadku salonów fryzjerskich. A trzeba nie zapominać o tym, że nawet lekko podniszczone meble fryzjerskie będą wystawiać zakładowi nie najlepszą ocenę.
Jak już wspomnieliśmy, powyższą zasadę z powodzeniem można zastosować także do wystroju salonów fryzjerskich oraz kosmetycznych. Jeżeli takie miejsce bywa ponure, brudne, a wyposażenie stare jak świat, to gustowne fryzury raczej tutaj nie powstają - takie będzie przynajmniej zdanie zdecydowanej większości pań.

Zaciekawił Cię nasz artykuł? Jeśli tak, to bez wahania sprawdź, co się znajduje w ofercie medycyna estetyczna bielsko, która tyczy się tej samej problematyki.

Jeszcze w fazie planu należałoby wziąć pod uwagę zbiorową opinię i zatroszczyć się o to, aby te elementy wystroju, które najbardziej rzucają się w oczy, prezentowały się bez jakichkolwiek zastrzeżeń. A to jest równoznaczne z tym, że meble fryzjerskie powinny być błyszczeć nowością, a sprzęt służący do pedicure winien być wykonany z najwyższej jakości surowców. Warto także wytypować te elementy wyposażenia, które w dzisiejszych czasach trącą szlafrokiem lub wzbudzają negatywne skojarzenia. Do takiej podgrupy można wliczyć głowy manekinów, które, postawione w najbardziej widocznych miejscach salonów fryzjerskich i kosmetycznych, mają za zadanie w dyskusyjny sposób pokazać umiejętności pracownic zakładu. A ze względów typowo higienicznych warto zrezygnować z kobierców oraz zasłonek, które gromadzą kurz - bez dywaników można się przecież obejść, a zasłonki korzystniej zastąpić żaluzjami.


Może zainteresują ciebie także

Euroklav, tzn. polecany parowy sterylizator

Butelka dla dziecka
Opracowanie: Loni Townsend
Na podstawie: http://www.flickr.com
Są rzeczy, które musimy odpowiednio wyparzyć. Nie jest to niestety łatwa sprawa. Gdybyśmy mieli domowymi metodami wyparzać większe ilości butelek dla naszego dziecka to byłoby ciężko. A jeśli mamy trójkę maluchów łażących z butelką, to rzeczywiście możemy mieć problem, a przecież najistotniejsze jest zdrowie malucha, czyli po prostu chcemy żeby te butelki były czyste i wysterylizowane, bo nadmiar bakterii, jaki zbiera się na takich butelkach może mieć zły wpływ na dziecko.

suszarki do włosów
Opracowanie: Michael Coghlan
Na podstawie: http://www.flickr.com
O profesjonalizmie wskazanego salonu świadczą także wykorzystywane preparaty, czyli rozmaitego rodzaju odżywki do włosów przetłuszczających się czy specjalne farby do koloryzacji. W przypadku gabinetów kosmetycznych sprawa się ma zupełnie podobnie. Ich właścicielki winny kupić nici liftingujące pdo, preparaty do mezoterapii bezigłowej i dużo kosmetyków, w tym pudrów oraz lakierów do paznokci w pełnej gamie kolorów. A samo wyposażenie zakładu można dodatkowo uczynić atutem i pośród konkurentów wyróżnić się na przykład zabiegami, podczas wykorzystuje się nici liftingujące pdo albo wysokiej jakości wypełniacze zmarszczek - cosmed24.
18-12-30 07:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.