Fundusze płacone na ZUS a składka zdrowotna

W naszym kraju istnieje taka jednostka jak ZUS. Są tam odprowadzane różnego rodzaju składki. Jednak nie wszyscy się orientują, jakie. Dlaczego? Bo gdy zostaliśmy zatrudnieni na umowę o pracę, to pracodawcy się wszystkim zajmują.

Od wynagrodzenia odciągana jest nam np. zus składka zdrowotna . Oczywiście, gdy brak nam pracy, albo pracujemy na umowach ogólnie zwanych „śmieciowymi” to możemy pomyśleć o dobrowolnych składka. Wtedy zus składka wylicza się trochej inaczej niż ta, kiedy mamy ubezpieczenie z zakładu pracy. Jeżeli ciężko nam to wszystko ogarnąć i nawet wiadomości znajdujące się na stronie internetowej ZUS-u mało nam mówią, to można pojechać do siedziby Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w mieście powiatowym, pod które należymy i tam otrzymamy wszystkie niezbędne wiadomości. To idealne rozwiązanie, bo inaczej będziemy się gubić w zawiłościach przeliczeń i nie zyskamy pewności, czy opcja z ubezpieczeniem się w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych jest naprawdę dla nas dobra. Może okazać się, że składki są za duże i lepiej będzie samemu odkładać pieniądze na koncie oszczędnościowym, ale tego typu decyzje to indywidualna sprawa.

Odlicz to sobie od podatku
podatek
Opracowanie: GotCredit
Na podstawie: http://www.flickr.com
Czasem myślimy o tym, czemu tak dużo osób zamiast paragonu wybiera w różnych prosi o fakturę. A to wszystko wiąże się z tym, że mogą tym ludziom należeć się odliczenia od podatku. Bywa, że nawet nie wiemy, ale możemy niektóre produktów z naszych zakupów odliczyć przy rozliczeniu. Warto, więc się tym zainteresować, bo wtedy dostaniemy zwrot z ZUS-u. A wszyscy wiemy, że każdy woli otrzymywać pieniądze z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zamiast dopłacać, bo i tego typu sytuacje się dzieją. Rozliczenie jest obowiązkowe, jeżeli przekroczymy kwotę minimalną.

Ten ekscytujący wpis zwyczajnie trzeba poznać. Dotyczy pokrewnej tematyki, zatem bez wątpienia warto go poczytać. Kliknij - szczerze zalecam ten artykuł (http://www.creoconcept.pl/)!Może zainteresują ciebie także

Trzeba sprawdzić w jakim miejscu się mieści skup telefonów komórkowych wrocław taki posiada

Skup telefonów
Opracowanie: Maurizio Pesce
Na podstawie: http://www.flickr.com
Co wykonać ze starym telefonem komórkowych?
Jeżeli kupujemy nowy telefon komórkowy, niesamowicie często jesteśmy przed problemem, odnośnie tego, co powinniśmy wykonać z tym poprzednim. Jedni oddają je kolejnym członkom własnej rodziny, tak by mieli szansę oni korzystać z trochę lepszego typu aniżeli posiadali do tej pory, niektórzy wkładają takie telefony do szafy mówiąc, że jeszcze mają szansę się sprawdzić w przyszłości, lub okażą się być wykorzystywane jako te awaryjne, w razie gdyby ten najnowszy jednak przestał funkcjonować.

Kwota ta różni się rok rocznie o parę złotych, dobrze, więc sprawdzać jak to zmienia się co roku. Dodatkowogdy wypełniamy PIT musimy nie zapominać, żeby wybrać ten odpowiedni. Oczywiście tak samo jak w sytuacji wątpliwości związanych ze składkami ,też w sytuacji odliczeń od podatku możemy pójść po informacje do Zakładu Usług Społecznych. Można też znaleźć księgową, która wyjaśni nam, co i jak. Dzięki temu dowiemy się, na co powinniśmy brać faktury, co da się odliczyć w naszej konkretnej sytuacji. A to rzeczywiście istotne, bo jeśli można otrzymać jakieś pieniądze to, czemu niby mamy z tego rezygnować.
20-05-15 07:28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.