Propozycje na spędzenie wolnego czasu, czyli kilka zdań o grach komputerowych.

Każdy z nas przypomina sobie swoje młodzieńcze lata. Często nasi opiekunowie mówią nam, że w przeszłości gry komputerowe były nie do wyobrażenia. W dzisiejszych czasach aczkolwiek dzieciaki nie wyobrażają sobie działania bez komputerów i telefonów. Co uczynić aby te gry nie miały jednak niedobrego wpływu na młodziaka?

Rozpoczynając nasz temat
gra na komputerze
Na podstawie: pixabay.com
dla miłośników dobrej zabawy dobrą grą jest Spintires - więcej nowości. Wyścigi po zakamarkach, gdzie dużymi autami musimy dowieźć ładunek na obszar, może zafascynować nie tylko mężczyzn, ale też dziewczyny. Obrazy tworzy rosyjska dżungla, gdzie czekają różnorodne niebezpieczeństwa. Następnym przypadkiem jest gra komputerowa z typu przygodowych. Rise of the Tomb Raider PC zabiera nas na Syberię, gdzie wyszukamy większych rozmiarów miejsca do eksploracji. Wyszukamy tutaj pewną opowieść, która zaciekawi wielu z nas. Czy słyszeliście o filmie Mortal Kombat. Dosyć słynny film, ale tak naprawdę wielką furorę zrobiła gra o tej samej nazwie Mortal Kombat X. Posiadając starsze rodzeństwo nie raz obserwowaliśmy walki odbywające się na ekranie monitora. Ta gra naprawdę interesowała, bo można było przechodzić kilka etapów, posługiwać się różnorodnymi trickami.
gra na komputerze
Opracowanie: Southbank Centre
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jednakże nie jest to gra dla najmłodszych, gdyż odbywa się tam bijatyka i postaci, które mogą wywoływać stres. Starsi na temat mogą nauczyć się strategii i refleksu. Co większa ilość gra ta interesuje swoją grafiką.

Czy intryguje Cię taka kwestia? Jeżeli tak, to wejdź na ten link i zdobądź cenne info (http://www.edukacjaaktywna.pl/) też na pokrewnej witrynie.

Wcześniejsze swoje wersje bije o głowę, oczywiście można wyszukać więcej udogodnień. W tych przykładach gier można zaobserwować, że nie wszystkie gry są dla najmniejszych.


Może zainteresują ciebie także

Dlaczego trzeba pozwalać maluchom grać w gry komputerowe?

komputer
Opracowanie: reynermedia
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niemało rodziców zadaje sobie pytanie, czy pozwalać dzieciom grać w gry na komputerze, czy też zupełnie zabronić im takich rozrywek. Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, jako że najwięcej zależy od tego, jakie gry najczęściej wybiera nasz dzieciak oraz czy dana gra jest dostosowana do jego wieku itp.
Jednakże spędzenie wolnego weekendu nastolatków i pewnego rodzaju wyżycie się w takich grach jest ewidentnie dobrym planem, niż pobicie się z znajomymi na podwórku. Nie szukajmy się tutaj dziwnej przemocy, przy próbowaniu tej gry brali udział specjaliści, którzy zapewne mieli ten aspekt na uwadze.

Przy wyborze takiej gry zawsze musimy strzec swojego nastolatka, bo nigdy nie wiadomo jak zareaguje. Jednakże te gry są tyle lat już w sklepie, że gdyby siały jakiekolwiek niebezpieczeństwo. Jeżeli zamierzamy coś bardziej zwyczajnego możemy wziąć pod uwagę chociażby Symulator Farmy 2016 - mortal kombat.
22-05-17 07:32
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.