Posiadanie auta - czy przed zimowymi miesiącami powinno się zmieniać opony?

Wprawdzie na terenie naszego kraju na chwilę obecną nie obowiązują przepisy, które zmuszałyby kierowców do wymiany opon przed nastaniem zimy, to jednak wielu kierowców decyduje się w zimowe miesiące jeździć na innych oponach niż przez letnie miesiące. Co za tym stoi?


Wymiana opon letnich na te przeznaczone do jazdy zimą nie jest w naszym kraju obowiązkowa. Jednak duża część kierowców jest świadomych tego, że taka wymiana opon jest wymagana,
warsztat samochodowy
Opracowanie: K.G.23
Na podstawie: http://www.flickr.com
gdyż istotnie zwiększa bezpieczeństwo jazdy podczas naprawdę trudnych warunków jazdy naszych drogach w okresie zimy. Taka wymiana jest konieczna przede wszystkim wtedy, gdy mechanik samochodowy, oczywiście w porozumieniu z właścicielem auta, zdecydował wcześniej o założeniu opon przeznaczonych do jazdy w lecie. Rzecz jasna wymiana opon niemało kosztuje, jednak na swoim bezpieczeństwie nie powinno się oszczędzać. O wymianie opon trzeba pomyśleć nieco wcześniej. Oszczędzi to nam niemało czasu oraz nerwów, gdy trzeba będzie odstać swoje w kolejce, aby mechanik samochodowy wymienił nam opony.

Może Cię zainteresować: mechanika samochodowa

Rezygnując z zakładania w samochodzie opon przeznaczonych do całorocznej jazdy, należy pamiętać, że wiązać się to będzie z wymianą opon opon dwa razy w roku. Będziemy musieli wymieniać je wiosną na opony letnie, zaś jesienią na opony do jazdy w warunkach zimowych. Każde z nich, czy to letnie, czy zimowe, są bowiem przeznaczone do stosowania w zupełnie różnych warunkach klimatycznych oraz w zupełnie innej temperaturze.


Oba rodzaje opon są wykonane z innego typu gumy, to właśnie dlatego każdy z tych rodzajów opon zachowuje się inaczej na drodze. Na wymianę opon zimowych na letnie znaczna część kierowców kierowców decyduje się dopiero w kwietniu. Według większości kierowców na zmianę opon w marcu jest jeszcze dużo za wcześnie. Pogoda w marcu jest jeszcze naprawdę kapryśna, często lubi zaskakiwać niemałymi opadami śniegu i niskimi temperaturami. Z kolei opony letnie na te do jazdy zimowej powinno się zmienić wówczas, gdy synoptycy przewidują spadek temperatury poniżej siedmiu stopni Celsjusza. W naszym kraju takich temperatur można się spodziewać już w październiku. Wtedy też n będzie można czuć się rzeczywiście bezpiecznie.

Pragnę przyciągnąć Cię na moje www (http://mobilescanmed.pl/). To nowiutka strona, która posiada masę dobrych artykułów. Fantastycznie będzie również, jeżeli zostawisz ocenę.Sprawdź również: po jakim przebiegu wymienić rozrząd?
18-11-10 07:26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.