Co to jest temat utrzymania ruchu w firmie? W jaki sposób zmienia się ta dziedzina?

Jeszcze do niedawna dosyć akceptowalne było założenie, że podstawowym celem funkcji utrzymania ruchu jest optymalizacja dostępności sprzętów przy jak najniższych kosztach. Obecnie zaś proces ten definiowany jest już inaczej, gdyż odnosi się także do bezpieczeństwa ludzi oraz środowiska, efektywności produkcji, jak i stopnia podejmowanego ryzyka.

Dzisiaj w związku z tym, aby być w stanie z sukcesami zarządzać procesem utrzymania ruchu, konieczne jest dopasowanie go do realnych potrzeb i możliwości danej firmy. Ważne będą również klarowne procesy, tak aby były proste w śledzeniu i sterowaniu. Żeby to działało dobrze trzeba przeprowadzić podstawowe kroki niezbędne do przygotowania procesu utrzymania. Na podstawie długoterminowych celów firmy, a także jego polityki rynkowej oraz potrzeb procesu produkcyjnego ustalone zostają wymagania dla urządzeń.

Następnym krokiem będzie przeprowadzenie audytu, by ocenić skuteczność obecnie wdrożonych rozwiązań jak również porównać je z nowoczesnymi praktykami utrzymania w naszej branży. Na tej podstawie tworzy się cele
z obrabiarką cnc dużo zdziałasz - dowiedz się więcej...
Opracowanie: Texas State Library and Archives Commission
Na podstawie: http://www.flickr.com
, natomiast potem przygotowuje się właściwy program utrzymania dla danych urządzeń jak obrabiarka cnc. Program tego rodzaju jest potem podstawą do wypracowania strategii, która definiuje, który program utrzymania będzie przez nią realizowany. Konieczne będzie również stworzenia systemu wskaźników KPI, to znaczy Key Performance Indicators, jaki pozwoli na optymalne sprawdzanie kosztów, ocenę skuteczności jeśli chodzi o zarządzanie, a także kontrolowanie jakości takiego procesu.


Może zainteresują ciebie także

Biura rachunkowe działają po to, aby wspomóc firmy w efektywnym realizowaniu zadań dotyczących finansów

Kalkulator
Opracowanie: Lucas Hayas
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nie ulega wątpliwości, że odpowiednie zarządzanie finansami to jedna z najważniejszych kwestii w każdej firmie. Chodzi o takie zarządzanie posiadanym budżetem, aby możliwe były do zrobienia wszystkie założone odgórnie zadania. Dlatego właśnie w każdym przedsiębiorstwie powinien funkcjonować dział, w którym odpowiednio wyedukowane osoby będą mogły skoncentrować się tylko i wyłącznie na omawianym aspekcie działalności. Jednak nie zawsze istnieje taka opcja, by stworzyć dział księgowy z grupą księgowych, którzy zajmować się będą firmowym budżetem i wszelkimi analizami.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.