Czytanie blogów SEO: wstęp do pozycjonowania stron www

Każdy właściciel strony internetowej, ma świadomość, jak ciężko jest spowodować, aby wyświetlała się ona wysoko w wynikach wyszukiwania.


Pozycjonowanie to ostatnimi czasy modne słowo, które staje się tematem kluczowym, kiedy wspominamy o e-marketingu. Czym właściwie jest SEO i czy osobiście damy radę zoptymalizować witrynę i osiągnąć dobre pozycje w wyszukiwarce Google

Pragnąc zgłębić techniki pozycjonowania stron, na pewno wiele razy spotkamy się z pojęciem SEO. Search Engine Optimization to nic innego, jak zoptymalizowanie strony, czyli sprawienie, aby była jak najbardziej atrakcyjna dla wyszukiwarki Google. Brzmi nieco zawile, ale dobry blog SEO – a takich w sieci nie brakuje – z pewnością pomoże nam zrozumieć najistotniejsze mechanizmy, sterujące internetem. Przykładem jest www.artefakt.pl/blog. Pozycjonowanie stron WWW to proces rozległy, w samej technice SEO wyróżniamy tak zwane działania on-page i off-page. Działania wewnętrzne to przygotowanie samej witryny internetowej w taki sposób, aby była lepiej dostępna dla wyszukiwarki.

złoty napis seo
Opracowanie: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Chodzi tutaj o przygotowanie odpowiednich treści, zawierających frazy kluczowe, na które zamierzamy pozycjonować witrynę, i to nie tylko w zamieszczonych na stronie opisach, lecz także w nagłówku strony, w nazwie domeny, a nawet w menu i tytułach podstron. Technika zewnętrzna obejmuje natomiast takie działania, jak wykorzystywanie serwisów informacyjnych, mediów społecznościowych, forów tematycznych i reklam AdWords, w celu umieszczania w nich hiperłączy do naszej strony jak również reklamowania samej strony internetowej oraz – co się z tym wiąże – powiększenia liczby odwiedzin witryny.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.