Co musimy wiedzieć podczas organizowania szkoleń?

Jeśli chcemy zorganizować konferencję lub szkolenie, mamy przed sobą wiele przygotowań, które powinniśmy rozpocząć kilka miesięcy naprzód, zależnie od wagi wydarzenia. Podstawą działań jest ustalenie liczby osób, które mają wziąć udział w konferencji lub szkoleniu. Kolejne istotne zagadnienia, na które powinniśmy sobie odpowiedzieć, udzielić odpowiedzito: Jaka liczba uczestników szkolenia lub konferencji nas zadowala, aby organizacja tego wydarzenia okazała się sukcesem? Czy program konferencji będziepodzielony na 2 lub 3 dni, czy tylko na kilka godzin? Jaki mamy budżet? W odpowiedzi na te pytania bardzo pomocny okaże się program, jak najszczegółowiej rozpisany na godziny.
W przypadku gdy organizujemy szkolenie, warto porozmawiać z szkoleniowcami i trener, ile czasu zajmie im zrealizowanie określonej tematyki szkolenia i czy ilość wiedzy, jaką chcą przekazać, nie przytłoczy zanadto uczestników. Zajęcia należy dopasowywać pod względem tematycznym, przewidując pauzy na kawę lub posiłek. Magnesem dla uczestników może być wspólna kolacja integracyjna, wyjście do opery lub zwiedzanie miasta - zajrzyj koniecznie -.
szkolenie iso
Opracowanie: Juhan Sonin
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli organizujemy konferencję, musimy szczegółowo określić jej tematykę i poświęcić czas na stworzenie listy występujących na niej specjalistów. Jeśli zależy nam na uznanych autorytetach z danej branży, należy ich powiadomić dużo wcześniej, a w naszych finansach uwzględnić kwoty honorariów. Jeśli mamy ograniczone środki, możemy zwrócić się o sponsoring firm branżowych w zamian za czas na prezentację ich oferty. Zarówno skompletowanie listy osób mających wystąpienia, jak i uczestników konferencji to bardzo czasochłonne przygotowania. Potem pozostaje opracowanie materiałów, które chcemy wręczyć uczestnikom. Mając określoną listę uczestników konferencji, lub chociaż ich liczbę, należy rozpocząć poszukiwania miejsca szkolenia lub konferencji. Jeżeli nie posiadamy własnej sali konferencyjnej, albo zamierzamy zorganizować nasze wydarzenie w innym mieście, np. Wrocławiu, wystarczy wrzucić w google frazy: sale konferencyjne wrocław , sale szkoleniowe wrocław, sale do wynajęcia Wrocław. Otrzymamy szeroki wybór firm oferujących te usługi. Dobierajmy miejsce świadomie, bo rozrywki, jakie oferuje wielkie miasto, mogą zaprzątnąć uwagę uczestników konferencji. Wybierajmy sale szkoleniowe- przykładowo , z klimatyzacją, jeśli wydarzenie będzie przeprowadzane latem, z nowoczesnym wyposażeniem, możliwością noclegu i cateringu, z dostępem do internetu – najlepiej bezprzewodowo.

Zaciekawił Cię prezentowany tekst? Jeśli tak, to sprawdź dodatkowo szczegóły pod źródłem (https://pbokaszynski.pl/). Poznasz wtedy jeszcze dokładniejsze dane wiążące się z omawianą tematyką.

Wiele firm oferujących usługi wynajmu sal konferencyjno-szkoleniowych oferuje pełen zakres usług – wybieramy właśnie takie, sami poświęcając się promocji, czyli jak najszerszym powiadomieniem o szkoleniu lub konferencji, oraz stroną merytoryczną przedsięwzięcia.


Może zainteresują ciebie także

Agencje ochrony łódź mogą osłaniać także imprezy masowe. Możemy wynająć je również na przeróżne spotkania.

impreza
Opracowanie: Braas
Na podstawie: Braas
Towarzystwo ochrony okazuje się być przeważnie niezbędne. Czasami nawet nie pomyślimy o tym, że dzięki ludziom zatrudnionym w ochronie, my możemy spokojnie wykonać zakupy, nie musimy się martwić o pozostawiony na parkingu wóz, a również o majątek firmy, gdyż oni calutki czas mają wszystko na oku i uważnie przeglądają wszelkie odstępstwa od reguły.
19-10-10 07:26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.