Tworzymy sklep online – jakich błędów się wystrzegać?

W dzisiejszych czasach przeważająca większość handlu przeniosła się do internetu. Aby utrzymać się na współczesnym rynku, trzeba mieć sklep internetowy, którego oferta zainteresuje potencjalnych klientów. Dużo osób popełnia jednak wiele błędów przy tworzeniu wirtualnego sklepu, niwecząc w jednej chwili swoje szanse na sukces.

Tworząc sklep online, trzeba przestrzegać dwóch najważniejszych zasad: każdy sklep musi mieć wskazaną branżę oraz grupę odbiorczą i musi być łatwy w obsłudze dla klientów. Co to oznacza? Projekt sklepu internetowego musi określać, do jakiego klienta oferta ma dotrzeć. Zupełnie inną stronę wizualną oraz odmienny charakter tekstów będą mieć sklepy: z gadżetami dla nastolatków, z artykułami gospodarstwa domowego, z akcesoriami dla niemowląt.
Internet
Opracowanie: Serge Kij
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli z kolei chodzi o to, co zrobić, żeby sklep był przyjazny dla klientów, to należyzwrócić uwagę na praktyczny aspekt samej witryny, łatwość w dostępie do konkretnych informacji oraz klarowność sklepu online.

Właściwie przygotowany projekt sklepu internetowego na pewno pomoże zachować przydatność witryny. Jak to zrobić? Więcej pod linkiem. Menu musi być przejrzyste, zakładki muszą być dobrze nazwane, tak, by nie budziły wątpliwości, do jakiego działu sklepu odsyłają. Istotne jest, by klient, robiący zakupy w naszym sklepie, nie czuł się zdezorientowany z powodu niedoboru informacji, lecz nie może również czuć się zbombardowany nadmiarem treści i obrazów. Najczęściej powielane błędy to brak cen przy produktach oraz brak wyszukiwarki, która umożliwiłaby sortowanie produktów np. według ceny, czy rodzaju.


Może zainteresują ciebie także

Na czym polega kierowanie posiadłościami oraz kto zdoła realizować pracę w tej branży

Zarządzanie nieruchomościami
Opracowanie: Bill Wilson
Na podstawie: http://www.flickr.com
Rozporządzanie nieruchomościami jest to pewna aktywność zawodowa, w której realizuje się powierzone przez właściciela nieruchomości zadania, takie jak przykładowo biegłe doradztwo w związku z zarządzaniem posiadłością, nadzorowanie i prowadzenie obsługi nieruchomości bądź zaplanowanie zadań i ich osiągnięcie w związku z zachowaniem posiadłości w niezmiernie stosownym stanie lub planowanie jej rozwoju.

Użytkownicy internetu, robiący zakupy w sklepach online, bardzo nie lubią również wyskakujących okienek reklamowych oraz źle sformatowanych tekstów – rozwlekłe teksty, bez podziału na części, naprawdę źle się przyswaja. Najbardziej pozytywnie oceniane przez klientów są te sklepy, które oprócz towarów, udostępniają również bezpłatny dostęp do jakiejś wiedzy branżowej, np. sklep z odzieżą narciarską może utworzyć w swojej witrynie podstronę z poradami, dotyczącymi tego, w jaki sposób wybierać kombinezon, czy gogle. Tego typu posunięcia to nie tylko szansa na zwiększenie zainteresowania witryną, ale też metoda na jej lepsze wypozycjonowanie.

Zaciekawił Cię taki wpis? Jeśli tak, to bez wahania sprawdź także ten odnośnik. Pokrewne treści zobaczysz również tutaj klej do drewna.

My wiemy, jak zrobić dobry sklep (sprawdź sklep papierniczy Szczecin) - ciekawa strona.
19-06-14 07:24
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.