Jednym z mało popularnych profesji, a jednocześnie zaliczanych do bardzo wymagających oraz prestiżowych stał się aktuariusz

Wiele osób nie miało nawet okazji słyszeć o tak nazywanym zawodzie, lecz okazuje się jednak że całkiem dobrze się on miewa. Po pierwsze aktuariusze są konieczni w towarzystwach ubezpieczeniowych, zgodnie z przepisami, które obecnie obowiązują każda firma ubezpieczeniowa powinno mieć zatrudnionego aktuariusza.
Świnka skarbonka
Opracowanie: r. nial bradshaw
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jego podstawowym zadaniem przy takim zatrudnieniu jest w przypadku ubezpieczeń na życie wycena rezerw (link), natomiast przy majątkowych i osobowych wydanie opinii w rocznych raportach. W praktyce w większości firm ubezpieczeniowych jest zatrudnionych kilku przedstawicieli tego zawodu, którzy tworzą zespół ponoszący odpowiedzialność za praktycznie wszystkie sprawy związane z wycenami ryzyk finansowych. Poza tym do obowiązków aktuariuszy należą analizy ryzyka przy oferowanych przez towarzystwo produktach finansowych, wyliczenie progów wypłacalności i szereg analiz zyskowności. Dzięki temu co robią towarzystwa finansowe mogą zarządzać wszystkimi finansowymi produktami, czyli najzwyczajniej bezpiecznie prowadzić działalność ubezpieczeniową.

Może zainteresują ciebie także

Zaplecze seo powinno okazać się być jak najlepiej przygotowane

firma - fotografijka
Opracowanie: Ministerio de Relaciones Exteriores
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wiele rzeczy dzieje się dziś w sieci, dla ludzi okazuje się być on najistotniejszym sposobem porozumiewania się z pozostałymi i załatwiania przeróżnych rzeczy. Przez to tak ważne będzie to, aby własna działalność także okazała się być w internecie, gdyż wtenczas potencjalnym klientom dużo prościej będzie do nas trafić.


Jak już było wspomniane, aktuariusz zaliczany jest do elitarnych zawodów, najlepiej o tym świadczy liczba dzisiaj działających w nim ludzi - w chwili obecnej jest to nie więcej niż trzystu specjalistów. Zostanie aktuariuszem jest obwarowane wieloma ograniczeniami. Kandydat musi spełniać odpowiednie warunki, to znaczy mieć miejsce zamieszkania na obszarze naszego kraju, ukończyć wyższą uczelnię i nie mieć żadnego wyroku za określone przestępstwa. Wypełnienie tego wszystkiego dopiero umożliwi przystąpienie do egzaminu państwowego, i jedynie po jego odpowiednim przejściu można wykonywać ten zawód.

A zdanie takiego egzaminu do łatwych nie należy, chętni muszą bowiem się charakteryzować doskonałą zdolnością analityczną i doświadczeniem z zakresu matematyki finansowej. Zainteresowanym wykonywaniem tej profesji zachęcają zarobki, ubezpieczeniowe firmy sporo są w stanie zapłacić za doświadczonych ludzi, tak więc nikogo nie powinny dziwić pięciocyfrowe kwoty na przelewie.
18-06-22 11:39
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.