Skuteczne sposoby promowania działalności

O tym, iż promocja jest dźwignią handlu nie należy w dniu dzisiejszym przekonywać nikogo. Kłopotem jest jednak odszukanie metody reklamowania swojego biznesu. Zastosowana metoda powinna być możliwie najbardziej skuteczna i stosunkowo niskokosztowa. W jaki sposób znaleźć taką metodę i czym się kierować w momencie wybierania optymalnej metody promocji?


reklamy
Opracowanie: Broadway Tour
Na podstawie: http://www.flickr.com
W głównej mierze musimy wziąć pod uwagę rodzaj prowadzonej przez nas działalności. Inaczej bowiem promować należy lokalny lokal gastronomiczny, a inaczej duże centrum handlu. Musimy także ustalić budżet reklamowy, bowiem w znacznym stopniu wpływa on na możliwe metody promocji. Powinniśmy pomyśleć o metodach, jakie sprawdzają się od lat i są względnie niedrogie. Mowa na przykład o kolportowaniu ulotek. Rozsądnym pomysłem będzie także zamontowanie dużego neonu albo baneru, które będą kierować do nas potencjalnych klientów. Dobrym pomysłem będzie także (kliknij i sprawdź) reklama billboardowa. Przeanalizujmy oferty z naszej okolicy typu billboardy stalowa wola - MEDAS MEDIA Stalowa Wola lub ewentualnie w sąsiednich miejscowościach. i zorientujmy się, jak dużo musielibyśmy zapłacić za tego typu reklamę. W powyższy sposób promować można nie tylko hotele, lecz także sklepy meblowe, przedsiębiorstwa trudniące się produkowaniem mebli, okien i tak dalej.


reklama na billboardzie
Opracowanie: Elliott Brown
Na podstawie: http://www.flickr.com
Powinniśmy także pomyśleć nad nieco nowocześniejszymi metodami promocji np: billboardy chrzanów - kliknij i przekonaj się sam. Wprawdzie sprawdzają się one nie we wszystkich przypadkach, ale być może będziemy mogli je zastosować. Mowa chociażby o stworzeniu firmowego serwisu www i profili w mediach społecznościowych. Przetestować możemy także e-mail marketing i tzw. reklamę kontekstową. Opcji reklamy w sieci jest rzeczywiście niemało. Bardziej klasyczną formą reklamy może być na przykład zamieszczenie baneru w lokalnym serwisie miejskim. Atutem reklamy w Internecie jest niewątpliwie możliwość dotarcia do precyzyjnie określonej grupy klientów, co przekłada się na świetną skuteczność. Warto wobec tego i takie opcje przemyśleć.
19-11-12 14:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.