Dbanie o środowisko jest bardzo ważnym celem naszego pokolenia - pragniemy zostawić czystą planetę następnym generacjom

W dzisiejszych czasach wszyscy rozumiemy, jak groźne dla środowiska może być zaśmiecanie go groźnymi odpadami. Dlatego żaden człowiek nie wrzuca już akumulatorków do normalnego kosza na śmieci.


To samo dotyczy różnego typu elektrośmieci oraz dziwnych smarów. Segregacja staje się czymś naturalnym, a nasza wiedza odpowiedzialnych obywateli zwiększa się z roku na rok.


Może zainteresują ciebie także

W jaki sposób powinno się utylizować tak zwane elektrośmieci? Jakie są regulacje, w jaki sposób zrobić to zgodnie z prawem?

sprzęt elektroniczny
Opracowanie: David J
Na podstawie: http://www.flickr.com
Często różny stary sprzęt, przykładowo agd albo spalone świetlówki wrzucamy do kubła na śmieci, tymczasem tego typu elektrośmieci należy utylizować we właściwy sposób. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego obowiązku, a jest to bardzo ważne, nie jedynie z powodu tego, że możemy za to dostać kare, ale również dlatego, że w taki sposób chronimy środowisko.


Jeżeli jesteś mieszkańcem Pomorza i ciekawi Cię odbiór elektrośmieci Gdańsk dostatecznie regularnie urządza tak zwane wystawki (poznaj cała ofertę firmy Happy Tree). Możemy wówczas wystawić przed blok nieużywane pralki lub komputery, bez niepokoju, że trafią one w nieodpowiednie miejsce i zaczną truć środowisko. Fachowa firma, która zawarła umowę z Urzędem Miasta, uprzątnie elektrośmieci, a my będziemy szczęśliwi, że mamy kłopot z głowy.


konstrukcje
Opracowanie: Klearchos Kapoutsis
Na podstawie: http://www.flickr.com
http://happytree.com.pl/archiwizacja-dokumentow.html


monitoring
Opracowanie: Tracie Hall
Na podstawie: http://www.flickr.com


Kłopot najczęściej mamy z elektrośmieciami sporych rozmiarów. Jednak nawet niewielkie tonery do drukarek także mogą stanowić problem, bo gdzież do diaska powinniśmy to wyrzucić. Duża grupa osób zadaje sobie owe pytanie. Niespodzianką może być informacja, że na pustym kartridżu mamy możliwość jeszcze zarobić . Uwzględniając zużyte tonery Gdańsk posiada kilka spółek, które odkupują takie kartridże. Przychodzą do naszego mieszkania, oceniają toner i rozliczają się od razu - bezproblemowo, szybko oraz sprawnie.


Warto zatroszczyć się o to, aby śmieci bardzo niebezpieczne dla środowiska były należycie przechowywane albo utylizowane. Trzeba dbać o naszą ziemię dla następnych pokoleń.
18-06-22 00:41
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.