Jakie zadania wykonuje rzeczoznawca majątkowy, jak zacząć można pracę w tym zawodzie.

Potrzeba wyceny jakieś nieruchomości wiąże się z koniecznością wynajęcia odpowiedniego specjalisty do tego. Nasze prawo określa bardzo dokładnie, kto może takie prace wykonywać i jak powinien wyglądać zrobiony operat.
alimenty
Opracowanie: Marc Brüneke
Na podstawie: http://www.flickr.com


Aby zostać rzeczoznawcą należy spełnić liczne wymagania, a oprócz tego nabyć dużo wiedzy. Przede wszystkim rzeczoznawca majątkowy Bielsko-Biała Bielsko-Biała rzeczoznawca majątkowy musi mieć wyższe wykształcenie, lecz dodatkowo skończyć studia podyplomowe w zakresie wyceniania nieruchomości. Kolejnym etapem jest praktyka zawodowa, pod okiem doświadczonego rzeczoznawcy. Nie może trwać ona mniej niż 12 miesięcy, a w jej trakcie kandydat musi się zapoznać ze wszystkimi aspektami pracy w tej profesji. Tak długi okres przygotowań jest niezbędny z powodu tego, że wykonywanie operatów wiąże się z dużą odpowiedzialnością i muszą to robić osoby mające odpowiednią wiedzę.


rzeczoznawca majątkowy bielsko-biała


Kolejnym etapem zdobywania zawodu będzie zdanie egzaminu, po którym dostanie się uprawnienia do wszystkich czynności zawodowych.

Odpowiada Ci ten artykuł? Ekstra, jednak kliknij jeszcze tu - zobaczysz w tamtym miejscu bardzo unikalny serwis (https://calus-p.pl/), który również okaże się dla Ciebie wartościowy.

Egzamin składa się z części pisemnej i ustnej, a kandydat na nim będzie się musiał wykazać wszystkimi wymaganymi przez prawo (zobacz hiperłącze do strony) wiadomościami. Po poprawnym zaliczeniu tych formalności można nareszcie dostać wpis do Centralnego Rejestru Rzeczoznawców Majątkowych (moje źródła) i rozpocząć wykonywanie swojego zawodu.
Z rzeczoznawcami większość z nas będzie się zapewne spotykać podczas kupowania mieszkania, lecz obszar ich kompetencji jest dużo większy. Z ich usług korzysta się także podczas wyceny nieruchomości komercyjnych, a także przy różnego rodzaju oględzinach i ekspertyzach.
19-01-16 07:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.