Jak wybrać odpowiednią muzykę na eleganckie przyjęcie ślubne?

Dobór właściwej muzyki na uroczystość weselną to z pewnością istotna kwestia. W ogromnym stopniu to właśnie muzyka ma wpływ na charakter i nastrój naszego wesela. Bardzo ważne więc wydaje się dobranie odpowiedniej grupy muzycznej, jak również opracowanie adekwatnej listy piosenek granych podczas przyjęcia. Niezwykle często dopełnienie wszystkich spraw związanych z muzyką wymaga dużo czasu i energii.

młoda para przy aucie
Opracowanie: Katsu Nojiri
Na podstawie: http://www.flickr.com

Na samym początku musimy zdecydować się, czy chcemy muzykę graną na żywo, czy też wolimy wybrać dobrego dj'a. Trzeba wiedzieć też, że w przypadku eleganckich, niezwykle wytwornych przyjęć o wiele bardziej zainwestować w muzykę (muzyka do hoteli - http://www.muzyka-bez-zaiks.pl/) na żywo. Można również pójść na pewien kompromis w tej sytuacji, zamawiając kwartet smyczkowy , który będzie pięknie przygrywał we wstępnej fazie przyjęcia, natomiast podczas części tanecznej oddajmy sprawy w ręce dj'a. Bardzo wiele osób zamawia również skrzypce na ślub, które tworzą niezwykle subtelną i wytworną atmosferę.

Zanim postanowimy wybrać na nasz ślub zespół należy także przekonać się, czy miejsce, w jakim mamy zamiar organizować imprezę posiada niezbędne zaplecze sprzętowe i spełnia wszelkie wymogi techniczne. Musimy mieć na uwadze ilość czy jakość głośników, zadbać o właściwe zabezpieczenie sceny itd. Niejednokrotnie muzyczne grupy weselne są w stanie zagwarantować niezbędny sprzęt na czas przyjęcia, możemy również skorzystać z wypożyczalni, jeśli lokal nie może zagwarantować nam odpowiednich akcesoriów.


Obecnie coraz częściej młode pary organizują przyjęcia z motywem przewodnim. Popularne bywają przyjęcia, na których puszczana jest muzyka z lat 60. i 70. O wiele częściej z parkietów znika typowe weselne disco, a w to miejsce dobierana jest gustowna i elegancka, klasyczna muzyka. Dobrze jest szukać urozmaiceń w tym aspekcie, bowiem bardzo często to właśnie w ten sposób wesela pozostają w pamięci na bardzo długi czas.

Każda młoda para musi jednak wiedzieć, że muzykę na wesele (więcej info) trzeba dobierać nie tylko pod kątem swoich preferencji, ale także z uwzględnieniem gustów gości. Jeśli na naszym weselu będzie dużo starszych osób, raczej warto zrezygnować z elektronicznych, nowoczesnych utworów, które mogą nie być przez nich znane.
18-06-22 11:40
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.