Zaziębienie – jakie leki wziąć, by szybko uporać się z chorobą?

Okres jesieni i zimy to pora, kiedy łatwo jest przeziębić się. Wychodzimy z ciepłego domu, a na zewnątrz czekają na nas deszcz, wiatr, śnieg i mróz. Nic przyjemnego, szczególnie gdy nasz ubiór jest za cienki i raz po raz przechodzą nas zimne dreszcze.
Lekarstwo
Opracowanie: Global Panorama
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli z braku czas nie wrócimy się, aby zmienić ubrania na grubsze, błyskawicznie możemy dostać kataru lub bólu gardła, co przymusi nas do zakupienia leków, gdyż nie na każdego działają naturalne metody. Co w związku z powyższym może pomóc nam przezwyciężyć chorobę?

Na pewno są to lekarstwa, które zbijają gorączkę. Gorączka nadzwyczaj często jest z nami w pierwszej fazie przeziębienia, rozbijając nasz organizm. Pod żadnym pozorem nie można brać kilku dawek leków, albowiem przez takie działania prowadzimy wyłącznie do groźnych uszkodzeń przewodu pokarmowego. Należy poczekać czas zalecony na ulotce, a dopiero potem przyjąć kolejną dawkę. W międzyczasie dobrze jest pójść do łóżka, by pomóc sobie stosując chłodne okłady. Jeżeli nie mamy gorączki, ale męczy nas katar, przydadzą się tabletki albo krople udrażniające nos. Można ich używać maksymalnie przez tydzień, aby nie naruszyć delikatnej śluzówki nosa. W nieznośnym kaszlu zaś
Tabletki
Opracowanie: Damian Gadal
Na podstawie: http://www.flickr.com
pomogą nam syropy. Są dwa rodzaje kaszlu – kaszel suchy oraz kaszel mokry. W aptece można znaleźć syropy, które hamują kasłanie, albo ułatwiają pozbywanie się wydzieliny. Nie można dopuszczać do tego, aby zalegała w oskrzelach, ponieważ jest to idealne środowisko do rozwijania się bakterii. Nie można również zapomnieć o lekarstwach przeciwbólowych, albowiem wiele osób w czasie przeziębienia odczuwa bóle mięśni oraz stawów.


Może zainteresują ciebie także

Dokładne warunki transportu leków w temperaturze kontrolowanej !

Ciężarówka, tir, transport
Opracowanie: Mattox
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Przewóz medykamentów powinien przebiegać zgodnie ze wszystkimi wytycznymi przewidzianymi przede wszystkim w odpowiednich ustawach dotyczących stricte tego typu działań przewozowych. W świetle przepisów towary lecznicze nie powinny być traktowane jak innego rodzaju towary masowe.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.