Czym kierować się, aby móc wysyłać jak najtaniej przesyłki kurierskie? – przydatne informacje

Współpraca ze skutecznie działającą firmą kurierską jest podstawą, zwłaszcza wtedy, gdy w naszej działalności opieramy na produktach, które muszą być eksportowane lub importowane zza granicy. Wówczas bezproblemowa wymiana między państwami jest niezbędna. Co brać pod uwagę, by móc przesyłać tanio przesyłki kurierskie?

Międzynarodowe przesyłki kurierskie
Opracowanie: Ninian Reid
Na podstawie: http://www.flickr.com
Oczywiście na początek szczegółowo przeanalizujmy, jakie mamy potrzeby. Chodzi o to, aby znaleźć odpowiedź na kilka zasadniczych pytań: jak ciężkie będą wysyłane przez nas paczki? Gdzie finalnie mają być dostarczone? Czy możemy zająć się samodzielnie pakowaniem przesyłek, czy to zadanie powierzymy firmie zewnętrznej? Czy wiemy ile płaci się za opłaty celne i jakich będziemy potrzebowali dokumentów?

To są rzecz jasna jedne z licznych pytań, na jakie musimy sobie odpowiedzieć, zanim rozpoczniemy poszukiwanie fachowej firmy kurierskiej, jednakże jej wybór zależeć będzie właśnie od pozyskanych odpowiedzi. Nie każda firma tego rodzaju dowiezie nasze paczki w wybrane miejsce, nie każda także zaproponuje dodatkowe usługi typu pakowanie (hiperłącze do serwisu) czy magazynowanie . Dlatego na wstępie zróbmy dokładny research naszych potrzeb, a następnie szukajmy firmy, która odpowie na nasze zapotrzebowanie.

Gdy poszukujemy najlepszej firmy przewozowej pamiętajmy również, że poza tym, żeby było tanio i skutecznie, powinniśmy mieć także możliwość stałej kontroli nad transportowanymi paczkami - powinniśmy móc weryfikować na bieżąco, gdzie obecnie znajdują się przewożone przesyłki międzynarodowe.

Wyspecjalizowane firmy umożliwiają sprawdzenie statusu nie tylko online, ale również przez telefon – wysyłają chociażby informacje sms na jakim etapie jest realizacja zamówienia. Powinniśmy więc mieć możliwość bezproblemowo zarządzać swoimi przesyłkami i móc otrzymywać informacje gdzie się znajdują.

Firm kurierskich jest obecnie dużo, jednakże nie każda z nich to firma o zasięgu międzynarodowym, która zagwarantuje kompleksowy pakiet usług – od odebrania paczek, po ich pakowanie, magazynowanie, transport i dowiezienie na miejsce . Transport międzynarodowy wymaga większych nakładów finansowych i logistycznych, stąd też zanim zaczniemy stałą współpracę z tego rodzaju firmą, dokładnie zweryfikujmy jej ofertę i rozwiązania, które gwarantuje klientom.
21-01-11 07:26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.