Z jakich technik i sposobów korzysta współczesna reklama, odmiany reklamy na zewnątrz

Reklama wykorzystuje wiele różnorodnych form i sposobów na dotarcie do klienta, które są dobierane w zależności od reklamowanego towaru i grupy docelowej. Sporą część rynku reklamowego bierze radio, telewizja i internet, to tam właśnie są największe pieniądze i kampanie. Spore znaczenie na rynku reklamy odgrywają także różnorodne rodzaje reklamy na zewnątrz, tak naprawdę można je spotkać praktycznie wszędzie.

billboard reklamowy
Opracowanie: Vernon Chan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ogromną zaletą zewnętrznych form reklamy jest stosunkowo duża ilość docelowych odbiorców. Jeśli nośnik jest ustawiony w samym centrum większego miasta przykładowo takiego jak Kraków, Warszawa czy Wrocław, to można się spodziewać kilkudziesięciu tysięcy osób, które go będą mogły zobaczyć. Równie popularne i tak samo skuteczne są nośniki reklamowe zlokalizowane obok ruchliwych ulic, tu zaś grupą docelową są kierowcy, jakich na tego typu trasach też jest bardzo duża liczba.

Może zainteresują ciebie także

Niezwykle skuteczny rodzaj reklamy w postaci reklamy outdoorowej, która zachęci mnóstwo klientów

telebim reklamowy
Na podstawie: www.medas-media.com.pl
Możemy wyróżnić kilka rodzajów reklamy, niektóre z nich bywają jednak bardziej skuteczne. Przykładem bardzo skutecznej reklamy jest reklama outdoorowa w postaci na przykład telebimów czy też plakatów w środku miasta. Reklama outdoorowa jest niezwykle skuteczna, gdyż dociera do szerszego grona odbiorców. Odbiorcy mogą zapoznać się z nowymi produktami podczas oczekiwania na autobus bądź podczas powrotu z pracy autem.


Następnie bardzo często wykorzystywane przez firmy reklamowe miejsca, to galerie, centra handlowe, instytucje oraz urzędy, tam również reklama zewnętrzna doskonale się sprawdza. Reklama zewnętrzna wykorzystuje sporo różnorodnych nośników. Najpopularniejsze i nadal najskuteczniejsze są klasyczne billboardy Kraków, przeważnie stawiane przy ruchliwych miejscach, gdzie najlepiej się sprawdzają - przykłady billboardów w Krakowie. Głównymi odbiorcami są kierowcy jadący ulicami, przechodnie a także osoby robiące zakupy albo załatwiające różne sprawy.

Ostatnio bilboardy bardzo często są zastępowane w wielu miejscach przez tablice LED, w porównaniu ze zwykłymi umożliwiają one bardzo łatwą zmianę obrazu, który się wyświetla, a oprócz tego widoczne są w każdych warunkach pogodowych. W dużych miejscowościach świetnie będzie się sprawdzać reklama na środkach komunikacji miejskiej, podjeżdżający tramwaj czy autobus z ciekawą, naklejoną reklamą z pewnością zostanie dostrzeżony przez dużą część pasażerów.IFS - zobacz -br>
Kliknij ten odsyłacz, a potem zdobądź więcej szczegółów (http://www.podtatrami24.pl/noclegi/male-ciche) dotyczących rozważanej w tym artykule zagadnień. Otrzymasz wtedy większą wiedzę.

Doskonale się też sprawdzają reklamy na budynkach, one także ze względu na swoje gabaryty są bardzo widoczne, a oprócz tego często będą zasłaniać remontowane miejsca.
19-11-07 07:41
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.