Koszty miejsc noclegowych w miastach turystycznych na terenie Polski

Polska nie jest może bardzo dużym państwie,, ale rozpiętość cen noclegów w popularnych miejscowościach potrafi być naprawdę duża. Jest to zależne od dużej liczby aspektów, jak między innymi od powierzchni miasta oraz popularności wśród odwiedzających z zagranicy. Taki przyjezdny jest w stanie zapłacić więcej pieniędzy za nocleg, ponadto częściej wybiera drogie hotele. Miejsca o korzystnym położeniu oferują ośrodki o niskim standardzie, jednak nie zawsze po niższej cenie, od tej proponowanej przez hotele sieciowe.


Jedno z najtańszych miast

Rzeszów
Opracowanie: jmv
Na podstawie: http://www.flickr.com
Rzeszów słynie z najbardziej korzystnych cen miejsc noclegowych w tak dużym mieście. Ze względu na większą liczbę hoteli, rozmaitych hosteli i apartamentów , właściciele miejsc noclegowych są zmuszeni wprowadzić korzystną cenę żeby skusić odwiedzających. W ten sposób w Rzeszowie można zanocować w dostatecznym standardzie już za 30 złotych od doby. Za taką cenę można znaleźć komfortowe hostele, w których cena obowiązuje za miejsce. Nie wszystkich jednak usatysfakcjonują tego rodzaju noclegi, Rzeszów ma także zróżnicowaną ofertę hotelową. Noc w trzygwiazdkowym hotelu kosztuje tutaj nawet 50 złotych, to najniższa cena w całej Polsce. Ze względu na ilość dostępnych miejsc, nie należy się również obawiać, że zabraknie miejsc gdy organizuje się wycieczkę do tego miasta z niewielkim wyprzedzeniem. Więcej informacji znajdziesz pod tym adresem: . Najbardziej wymagający turyści mogą tu znaleźć również szeroką ofertę hoteli o najwyższym standardzie – znajduje się tam ich bowiem aż dziesięć.

Nad Bałtykiem najdrożej

dzieci
Opracowanie: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu
Popularne powiedzenie mówi, że wakacje nad Bałtykiem są droższe od wczasów w Egipcie. To w dużej mierze prawda, nad polskim morzem potrzeba naprawdę sporych zasobów finansowych. Miłośnicy opalania się na polskiej plaży powinni się liczyć z najwyższymi w Polsce kosztami żywności i usług. Dzieje sięJest tak dlatego, że morze jest najatrakcyjniejsze w lecie. Branża turystyczna musi więc ustalać wyższe ceny, żeby nadrobić brak zainteresowania w chłodniejszych miesiącach. Jednym z aspektów dotkniętym przez tę sezonową podwyżkę kosztów są noclegi, Mielno przoduje tutaj wśród nadbałtyckich miast. Za nocowanie w tej miejscowości trzeba zapłacić średnio kilkanaście złotych więcej, niż w innym mieście, w hotelu o podobnym standardzie.
18-08-29 13:41
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.