Zawieszenie działalności, o czym warto

Prowadzenie firmy może przynosić wielką satysfakcję, ale własny interes to także pewne obciążenia i wiążące się z nimi ryzyko. Nie oznacza to jednak, iż w w czasie poważnych problemów firmę należy błyskawicznie zamknąć. Można od niej odpocząć, co prawnie określane jest jako zawieszenie działalności gospodarczej.

Sprzedaż środków trwałych
Opracowanie: Mark Moz
Na podstawie: http://www.flickr.com
W myśl przepisów, prowadzenie firmy możemy zawiesić minimalnie na jeden miesiąc, najdłużej natomiast na dwa lata. Jeżeli zdecydujemy się na przerwę w funkcjonowaniu firmy, możemy spokojnie czekać aż minie kryzys i wrócą lepsze czasy na zarabianie pieniędzy. To dobry wybór, jeżeli nasze trudności są chwilowe. Czasowe zaprzestanie prowadzenia działalności to wyjście awaryjne dla przedsiębiorców, którzy świadczą usługi sezonowe - np. gastronomia poznaj naszą firmę. Wiedzmy, że prawo do skorzystania z takiego rozwiązania przysługuje nam tylko wtedy, gdy nie zatrudniamy pracowników.

Takie rozwiązanie niesie ze sobą dużo plusów . Skutkiem zawieszenia jest fakt, że nie opłacamy zaliczek na poczet podatku dochodowego, nie musimy składać deklaracji VAT a także nie mamy obowiązku opłacania składek ZUS.

Może zainteresują ciebie także

Oklejanie aut – świetny i nowatorski sposób na promowanie własnej firmy.

Naklejka na samochodzie
Opracowanie: http://www.sxc.hu/
Na podstawie: http://www.sxc.hu/
W współczesnych czasach sporo osób posiada pojazdy. Tak jak kiedyś samochód był traktowany jako towar ekskluzywny tak aktualnie jest on artykułem zwyczajnym, który może kupić sobie każdy obywatel. Toteż zobaczyć można na drogach i parkingach natężoną ilość pojazdów wielu różnych typów oraz marek.


W danym czasie przedsiębiorca w zasadzie nie powinien wykonywać żadnych czynności związanych z firmą, z wyjątkiem tych, które prowadzą do wznowienie działalności gospodarczej. Gdy więc będziemy mieli pewność, że sprzedaż środka trwałego lub wyposażenia pomoże nam „stanąć na nogi”, mamy prawo to zrobić w trakcie zawieszenia - np. pozbyć się maszyn, które nie są już nam potrzebne.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.