Legalne sposoby na pozbycie się wraku pojazdu, podstawowe procedury związane ze złomowaniem.

Nowym samochodem, wprost z fabryki bez problemów można jeździć co najmniej kilkanaście sezonów. Oczywiście pod warunkiem, że się będzie o pojazd należycie dbało, przykładem czego są wieloletnie staruszki z żółtymi blachami. W dużej części przypadków samochód spokojnie te dziesięć lat przejeździ, ale w pewnym momencie właściciel dochodzi do momentu, kiedy jego wartość jest tak mała, że należy mocno przemyśleć sensowność dalszych napraw.

auta do złomowania
Opracowanie: Koziro Hasegawa
Na podstawie: http://www.flickr.com
Analogicznie będzie przy stłuczkach i wypadkach, nieduże nawet początkowo uszkodzenia mogą nieść za sobą takie koszty, że nie będzie się opłacało bawić w naprawianie. W takim przypadku nie pozostaje nic innego, jak pozbycie się samochodu, a tu będzie kilka możliwości. Niektórzy pomyślą pewnie o wywiezieniu samochodu do lasu i porzucenie go tam, lecz jest to niezgodne z prawem i może grozić surowymi karami. Można również spróbować poszukać na auto kupca i go po prostu sprzedać, a kolejnym sensownym rozwiązaniem może być auto - (zobacz) - złom Krosno, w którym zwyczajnie stare auto będzie zezłomowane.

W praktyce oddanie uszkodzonego lub starego samochodu na auto złom Warszawa to jedyny legalny sposób na to, aby legalnie wycofać pojazd sietejko.pl z użytku, a tym samym przestać za niego płacić wymagane ubezpieczenie OC. Sama procedura złomowania nie należy do skomplikowanych i trudnych, zwłaszcza że przeważnie firmy zajmujące się usługami tego typu same przyjeżdżają po pojazd do właściciela.


Może zainteresują ciebie także

Złomowanie pojazdów – dlaczego wskazane jest obecnie korzystać z usług specjalistycznych firm złomujących?

Auto złom
Opracowanie: Darron Birgenheier
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zdecydowana większość osób zmienia dzisiaj dość często samochody. Jest to spowodowane zazwyczaj ich stanem technicznym, niekiedy bowiem auto nie nadaje się do dalszego użytkowania. W tym celu wskazane jest korzystać z usług fachowców, takich jak auto złom Nowy Sącz. Dlaczego?

Po załadowaniu na jakąś lawetę i zawiezieniu na auto złom trzeba jeszcze wypełnić formalności, tu konieczny jest dowód rejestracyjny oraz dokument tożsamości właściciela. Jeśli nie będzie żadnych problemów, to kasacja pojazdów Gdańsk powinna być załatwiona w ciągu kilku godzin, a później były właściciel będzie się musiał jeszcze udać do urzędu miasta i w nim wyrejestrować pojazd. Jeśli chodzi o złomowanie pojazdu niekiedy można będzie jeszcze trochę na tym zarobić, firmy które się tym zajmują mogą zapłacić za oddawane wraki pojazdów nawet kilkaset złotych za sztukę.
18-05-05 07:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.