Legalne sposoby na pozbycie się wraku pojazdu, podstawowe procedury związane ze złomowaniem.

Nowym samochodem, wprost z fabryki bez problemów można jeździć co najmniej kilkanaście sezonów. Oczywiście pod warunkiem, że się będzie o pojazd należycie dbało, przykładem czego są wieloletnie staruszki z żółtymi blachami. W dużej części przypadków samochód spokojnie te dziesięć lat przejeździ, ale w pewnym momencie właściciel dochodzi do momentu, kiedy jego wartość jest tak mała, że należy mocno przemyśleć sensowność dalszych napraw.

auta do złomowania
Opracowanie: Koziro Hasegawa
Na podstawie: http://www.flickr.com
Analogicznie będzie przy stłuczkach i wypadkach, nieduże nawet początkowo uszkodzenia mogą nieść za sobą takie koszty, że nie będzie się opłacało bawić w naprawianie. W takim przypadku nie pozostaje nic innego, jak pozbycie się samochodu, a tu będzie kilka możliwości. Niektórzy pomyślą pewnie o wywiezieniu samochodu do lasu i porzucenie go tam, lecz jest to niezgodne z prawem i może grozić surowymi karami. Można również spróbować poszukać na auto kupca i go po prostu sprzedać, a kolejnym sensownym rozwiązaniem może być auto złom Krosno, w którym zwyczajnie stare auto będzie zezłomowane.

W praktyce oddanie uszkodzonego lub starego samochodu na auto - zobacz - złom Warszawa to jedyny legalny sposób na to, aby legalnie wycofać pojazd z użytku, a tym samym przestać za niego płacić wymagane ubezpieczenie OC. Sama procedura złomowania nie należy do skomplikowanych i trudnych, zwłaszcza że przeważnie firmy zajmujące się usługami tego typu same przyjeżdżają po pojazd do właściciela.


Może zainteresują ciebie także

Czemu pojazdy bezwzględnie muszą być złomowane w stacjach demontażu i w jaki sposób wybierać najlepszy punkt złomowania?

Złom
Opracowanie: Koziro Hasegawa
Na podstawie: http://www.flickr.com
Współcześnie, sporo samochodów kończy własny żywot podczas złomowania. Dzieje się tak z reguły ze względu na fakt, że rynek samochodów używanych cieszy się ogromną popularnością i coraz więcej poruszających się po polskich ulicach aut miało już wcześniejszych właścicieli, co oznacza rzecz jasna że ich żywotność jest krótsza. Samochodu nie można jednak złomować własnoręcznie.

Po załadowaniu na jakąś lawetę i zawiezieniu na auto (więcej na stronie) złom trzeba jeszcze wypełnić formalności, tu konieczny jest dowód rejestracyjny oraz dokument tożsamości właściciela. Jeśli nie będzie żadnych problemów, to kasacja pojazdów Gdańsk powinna być załatwiona w ciągu kilku godzin, a później były właściciel będzie się musiał jeszcze udać do urzędu miasta i w nim wyrejestrować pojazd. Jeśli chodzi o złomowanie pojazdu niekiedy można będzie jeszcze trochę na tym zarobić, firmy które się tym zajmują mogą zapłacić za oddawane wraki pojazdów nawet kilkaset złotych za sztukę.
18-09-16 07:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.