Przechowywanie i dystrybucja biologicznych depresatorów, nawozów i paliw może być nietrudna

Magazynowanie paliw ciekłych, depresatorów oraz nawozów to etap, w którym substancje są najmniej narażone na niebezpieczeństwo reakcji. Jeżeli są zachowane odpowiednie normy postępowania pośród personelu, a stan faktyczny pojemników magazynowych cieczy niebezpiecznych jest zgodny z przyjętymi zasadami ich gromadzenia.


Możemy wyróżnić dwa typy przestrzeni magazynowych: naziemne i podziemne (kawerny). Zbiorniki na nawozy, paliwa oraz depresatory charakteryzują się rozmaitymi normami. Wyjściowym zbiornikiem przetrzymywania dużych ilości płynów napędowych jest dystrybutor paliw. Depresatory oferowane są w plastikowych butelkach, a zbiorniki na nawozy przeznaczone do sprzedaży czasem są zwyczajnymi foliowymi torbami, a innym razem wymagają szczególnego typu zamknięcia i unormowanej grubości opakowania. Dystrybutor paliw jest zobowiązany spełniać największą ilość norm, gdyż to substancja napędowa są powoduje najwięcej zagrożeń. Co prawda – wypada transportować paliwo umieszczone w plastikowym pojemniku, natomiast musi być on zrobiony z grubego plastiku o konkretnych cechach i zwartości oraz posiadać szczelną zakrętkę.

zbiorniki na paliwo
Na podstawie: http://environmental.kingspan.pl/
W przypadku nawozów i depresatorów – rozlanie lub rozsypanie tworzywa nie generuje tak wielkiego zagrożenia. Żeby prawidłowo przetrzymywać wybrany rodzaj materiału należy poznać jego cechy chemiczne. Jeżeli znamy reagenty, możemy ochronić substancję od przekształcenia i wywołania niepożądanych zdarzeń. Wypada wiedzieć, że nawet przy okazji, gdy wyrób jest biodegradowalny, może być niebezpieczny. Z biologicznych substancji też można zbudować bombę. Niejednokrotnie podczas upałów spotykamy się z eksplozją obornika lub możemy dojrzeć gazy, które unoszą się nad nawozami (więcej w tym artykule).


Przewóz niebezpiecznych związków jest szczegółowo podległe przepisom. Jednakowo powinno być w wypadku przechowywania i dystrybucji tego typu towarów. Produkty rafinerii są wysoce energetyczne, co sprawia, że mają ogromny potencjał negatywnego działania na otoczenie. Nie wolno im pozwalać na pozbawione kontroli reagowanie. Dbajmy o zdrowie swoje i planety. Dopilnujmy norm postępowania i troszczmy się o środowisko. Ono jeszcze wyrazi wdzięczność. Karma wraca, szczególnie, kiedy robimy coś z założenia bez patrzenia na zyski. Tak zazwyczaj postępujemy, gdy działamy na rzecz środowiska.
15-08-18 10:00
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.