W jaki sposób odzyskać należne nam pieniądze?

Działalność gospodarcza za każdym razem wiąże się z pewnym ryzykiem. Ma ono wiele postaci. Może być to ryzykowny krok związany z inwestowaniem, szczególnie niepewnym we wstępnej fazie funkcjonowania zakładu. Dlatego ogromnie istotne jest, aby nowy przedsiębiorca - najstosowniej jeszcze zanim rozpocznie faktyczną działalność - gruntownie przemyślał plan swojego przedsiębiorstwa, raczej skupiając się w pierwszej kolejności na słabszych stronach planowanej firmy po to, by odnaleźć przypuszczalne kłopoty i je zawczasu próbować rozwiązać (lub przynajmniej uświadomić je sobie, by w razie czego móc szybko jak też skutecznie zadziałać).

pieniądze
Konieczny będzie na pewno dobry biznes plan, w którym zanotujemy słabsze a również silne strony naszego przedsięwzięcia. Jednak i to nie wykluczy ryzyka, albowiem już w trakcie działalności biznesowej zawsze może zdarzyć się nam nierzetelny partner bądź też klient, w szczególności kiedy nasza firma zajmuje się handlem. W owej branży standardem i dobrą praktyką jest wykorzystanie tzw. kredytu kupieckiego, to znaczy zawieszenia płatności za przekazane produkty albo usługi. Działa on opłacalnie jeżeli obie strony wywiązują się w właściwym czasie ze swych długów. Tymczasem może się zdarzyć, iż klient zanadto długo zalega ze zwrotem opłaty, w takim przypadku dobrze odzyskiwanie długów powierzyć firmie w odzyskiwaniu długów wyspecjalizowanej.


Może zainteresują ciebie także

Kiedy ktoś nam jest dłużny pieniądze to mamy znaczny kłopot. Jak w tej sytuacji działać? Co jesteśmy w stanie zdziałać?

Dług
Opracowanie: Christian Schnettelker
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nie płacone w terminie płatności faktur przez nieuczciwych zadłużonych są znacznym problemem dla wielu firm w Polsce. Istnieją dane statystyczne, że zatory płatnicze mogą pogorszyć diametralnie sytuację finansową 25% przedsiębiorstw w naszym kraju. W złym położeniu mogły znaleźć się mniejsze i średnie firmy, które nie mają właściwego kapitału, aby w obliczu ogromnych wierzytelności od dłużników, móc prowadzić swoją firmę.

długi, pieniądze
Opracowanie: Bryant Surety Bonds
Na podstawie: http://www.flickr.com
Taka jednostka posiada całą paletę narzędzi gwarantujących odzyskanie należności (zacząwszy od przypominania kontrahentowi o spłacie, aż do pozyskania wyroku komorniczego jak też jego zrealizowania). Plusem odzyskiwania długu z pomocą firmy windykacyjnej z pewnością jest komfort, jako że sam proces windykacji może być mozolny oraz dosyć skomplikowany. Samodzielne odzyskiwanie długów może być także droższe jak też nie koniecznie efektywne. Specjaliści natomiast z pewnością odnajdą stosowny sposób załatwienia sprawy - odsyłam tutaj.

Również dłużnik nie powinien obawiać się kontaktu z jednostką windykacyjną, gdyż dla niej najistotniejsze jest odzyskanie długu, jakie nie zrujnuje dłużnika. Jednostki windykacyjne starają się nie doprowadzić do ostateczności, to jest odwiedzin komornika, bowiem jest to procedura trwająca długo i tak naprawdę nikomu się to nie opłaca. O wiele lepiej jest doprowadzić do pojednawczego sfinalizowania sprawy, przykładowo rozłożenia zobowiązania na raty.
18-07-12 00:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.