Pomoc w trakcie odprawy celnej - co musisz załatwić?

Kiedy normalny Kowalski wyruszając w podróż powinien pamiętać o paru rzeczach. Wiadomo, że może się denerwować, że przykładowo nie zdąży na pociąglub nie weźmie biletu na samolot, to jednak tego rodzaju podróż nie jest bardzo skomplikowaną sprawą. Ale, jeżeli osoby zajmujące się transportem morskim produktów coś pomylą, to straty możemy liczyć w milionach. Dlatego tak istotna jest pomoc w czasie odprawy celnej, bo transport morski to niełatwa sprawa.

kontenery
Na podstawie: http://sxc.hu/
Wiele przedsiębiorstw szuka tego rodzaju rozwiązania, czyli szuka pomocy u firm, które będą w stanie wszystko, we właściwy sposób ogarnąć. Firmy te rozumieją, że tylko w taki sposób są w stanie się otworzyć na interesujące ich państwa. Z tego powodu też starają się poszukać ludzi, którzy będą mogli im pomóc we wszystkich formalnościach. Firmy zajmujące się spedycją i handlem międzynarodowym będą w stanie rozwiązać każdy napotkany problem i to nie tylko w państwie, z którego odpływa dany towar, ale również i w miejscu docelowym. Nasza firma może owszem posiadać świetnych kierowców, czy też innych pracowników, ale nie za każdym razem jest tak, że ma się w firmie osobę, która będzie w stanie ogarnąć wszystko, co związane z odprawą celną. W takiej sytuacji najsensowniej pójść do specjalistów, oni zrobią wszystko tak, by było okej.

Transport morski

Może zainteresują ciebie także

Rodzaje opakowań jako środek do zwiększenia sprzedaży

rzut - sprzęt
Opracowanie: Arkadiusz Sikorski
Na podstawie: http://www.flickr.com
Opakowania tworzą zewnętrzną warstwę przeznaczonego towaru i mają za obowiązek go zabezpieczać, ułatwiać przewożenie, magazynowanie, także zachęcać do kupowania.


transport morski
Opracowanie: Pete Markham
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o dzisiejsze możliwość związane z przewozem towarów, to jest ich bardzo dużo. Możliwe, że do niedawna liczba pojazdów, które umożliwiały transport (zobacz: transport pianin wrocław) kontenerowy się nie zmieniła, ale powiększa się ilość możliwości związanych z przewozem rzeczy - przykłady tutaj. Jeśli chodzi o transport morski (kliknij www.leaderlogistics.pl/transport-miedzynarodowy/morski/), to wiadomo, że wciąż są różnego typu ograniczenia, podobnie jak w samolotach, ale powstaje coraz więcej firm, które mogą być wsparciem. Chodzi o to, że są firmy, które będą w stanie zająć się odprawą celną od początku do końca, więc nasi kierowcy nie będą musieli się niczym przejmować.

Wiadomo, że czasem wjeżdża się na statek wraz z pozostałymi samochodami, żeby przepłynąć dokądś z towarem, a czasem trzeba wynająć jakiś właściwy statek dla towaru, który chcemy w jakieś miejsce dostarczyć. W każdej z tych sytuacji przyda się organizacja, która będzie mogła pomóc właśnie przy odprawach celnych. Bo odrobinę inna będzie odprawa celna w każdym miejscu i będzie inna, kiedy będą ogromne kontenery do przewozu, a inna gdy będą jakieś paczki. Firma mająca nam pomóc musi posiadać upoważnienie do podejmowania decyzji w imieniu naszej firmy. Oczywiście do tego jeszcze podpisuje się inne dokumenty, pozwalające obu stronom czuć się komfortowo.
20-08-13 11:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.