Projekty mobilnych stron www - pożyteczne informacje dla firm działających w Internecie

W dobie smarfonów, tabletów i wielu innych różnorodnych urządzeń mobilnych, tworzenie stron mobilnych nie jest już nowością, lecz wręcz nieodzownością. Użytkownicy smartfonów czy tabletów z reguły mają dostęp do Internetu, w związku z tym mogą bez problemu przeglądać rozmaite strony internetowe. Wszelka prężnie działająca oraz rozwijająca się firma, niewątpliwie winna zadbać o to, by posiadać swoją stronę www też w wersji mobilnej.


mobilne wersje strony
Opracowanie: Global Panorama
Na podstawie: http://www.flickr.com
Mobilni użytkownicy Netu bardzo nierzadko posługują się telefonem, żeby korzystać z jakichś stron (polecamy pozycjonowanie stron Artefakt) mobilnych.

Przeczytaj bez zwlekania wpis spod linku, ponieważ prawdopodobnie zaskoczy Cię to, jak niezwykle ciekawe teksty w tamtym miejscu są przedstawione.

Wszelka firma powinna zadbać o to, aby ich mobilna wersja strony była jak w najwyższym stopniu dopasowana do potrzeb użytkowników. Sposobów na dobranie mobilnej strony jest dzisiaj bardzo dużo, jednym z aspektów, na który z pewnością musimy zwrócić uwagę jest dopasowanie wielkości strony do ekranu mobilnego urządzenia. Na szczęście nie jest to współcześnie kłopotliwe, bo musimy wyłącznie przygotowywać dodatkowe wersje arkusza stylów kaskadowych. Rzecz jasna wysokość strony to jeszcze nie wszystko, musimy również zadbać o to, żeby strona błyskawicznie się ładowała oraz nie była zapchana niepotrzebną, pustą dla użytkownika treścią. Niemało firm oferuje ich tworzenie, projekty stron www w wersji mobilnej, przykłady? - artefakt mobilna strona. Wtenczas strona taka jest tworzona od samego początku i od razu dobrana jest do użytkowników mobilnych. Tworząc nowiutką stronę mobilną, niemało firm decyduje się na wybór nowej domeny czy subdomeny, w wielu przypadkach wystarczy dołożyć jedną literę, na przykład m. Wówczas nazwa strony mobilnej będzie rozbrzmiewała Tworząc stronę mobilną, powinno się zaplanować też stosowny układ nawigacji strony, ma obowiązek być on klarowny, a także dostosowany do osób, jakie nie mają telefonu z ekranem dotykowym.


strona www
Opracowanie: Serge Kij
Na podstawie: http://www.flickr.com
Też grafika musi być zoptymalizowana i dobrana do stosownego rozmiaru, co więcej podczas tworzenia stron mobilnych powinno się unikać stosowania JavaScript, bo na niektórych urządzeniach zdoła on być wyświetlany błędnie. Gdy już utworzymy stronę mobilną, pamiętajmy o jej dogłębnym przetestowaniu. Wskazane jest sprawdzić ją na kilku różnorodnych rodzajach telefonów, a nie tylko na jednym, bo to, że strona będzie należycie funkcjonować na naszym smartfonie, wcale nie znaczy, iż tak samo będzie funkcjonować na innych. Wskutek tego zadbajmy o dokładne i skrzętne przetestowanie strony mobilnej, natomiast w razie potrzeby rychło poprawmy ewentualne nieścisłości i błędy.
22-05-24 12:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.