W jaki sposób obecnie funkcjonuje zarządzanie nieruchomościami mieszkalnymi, krótki opis wspólnot mieszkaniowych.

Jeszcze do niedawna osiedla mieszkalnych bloków były pod władaniem spółdzielni. Jednak dynamiczny rozwój budownictwa mieszkaniowego w naszym kraju sprawił, że coraz częściej w miejsce spółdzielni zaczynają działać mieszkaniowe wspólnoty, jakie na mocy prawa mogą funkcjonować od połowy lat dziewięćdziesiątych. Wspólnota powstaje zawsze w przypadku, kiedy w jakimś budynku jest wiele lokali, a pierwszy będzie komuś sprzedany.

blok mieszkalny
Opracowanie: JOHN LLOYD
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wspólnoty mieszkaniowe nie są wprawdzie wyposażone w osobowość prawną, ale pozwalają na szereg ważnych dla lokatorów spraw. Po pierwsze mogą zaciągać zobowiązania i nabywać prawa, a oprócz tego pozywać i być pozywaną. Dzięki temu, że będą one miały one zdolność sądową, to mogą one brać udział jako jedna ze stron w cywilnych sporach z lokatorami. Dodatkowo wspólnoty decydują o wszystkich ważnych sprawach wiążących się z terenem, który jej podlega i zarządzania nieruchomościami we Wrocławiu. Szczególnie może więc zdecydować o tym, kto i jak będzie zarządzał nieruchomością, ile remontów trzeba przeprowadzić i jaki jest wymiar płaconych zaliczek.

Zobacz również szczegóły w linku (http://pazim.pl/openspace), z pewnością uznasz, że istotnie dobrze było się z nimi zapoznać. Nie czekaj zatem i wejdź tutaj!

/J]

Może zainteresują ciebie także

O jakich sprawach trzeba pamiętać podczas prowadzenia swojej restauracji, jakimi sposobami najlepiej ją reklamować.

restauracja
Opracowanie: Pfarrei St. Bonifatius Berlin
Na podstawie: http://www.flickr.com
Prowadząc swoją restaurację należy się skupić na wielu różnych rzeczach. Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednie menu, to ono przede wszystkim określa charakter lokalu. Żeby posiłki były smaczne, należy zapewnić restauracji dobrego kucharza, czasami będzie to właściciel, lecz przeważnie zatrudnia się kogoś na to stanowisko. Poza tym obowiązkowa będzie sprawna, miła obsługa.

dokumenty
Opracowanie: Historyworks
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jedną z istotniejszych kwestii, które trzeba będzie podjąć, jest zarządzanie obiektami które wchodzą w skład wspólnoty. Tu przeważnie zapada decyzja o tym, żeby zatrudnić niezależną firmę, jaka będzie się zajmować wszystkimi sprawami w zakresie, który zostanie ustalony. Firm które realizują zarządzanie wspólnotami mieszkaniowymi z Wrocławia jest kilka, z tego też powodu warto przy wybieraniu kierować się paroma istotnymi zasadami. Przede wszystkim tego typu zarządca musi posiadać wszystkie licencje i zezwolenia, które wymaga prawo, to jest warunek konieczny, aby można było zaczynać taką współpracę. Oprócz tego trzeba się dowiedzieć, jak wygląda kwestia doświadczenia oraz kompetencji pracowników tego typu firmy. Powinna ona posiadać fachowców z wielu różnych obszarów, bo i zakres administracji najczęściej jest dość duży. Z pewnością w składzie takiej załogi powinny być osoby zorientowane w księgowych sprawach, doświadczony prawnik (avocat Pologne) a oprócz tego sprawna ekipa remontowa.
18-12-11 09:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.