W jaki sposób obecnie funkcjonuje zarządzanie nieruchomościami mieszkalnymi, krótki opis wspólnot mieszkaniowych.

Jeszcze do niedawna osiedla mieszkalnych bloków były pod władaniem spółdzielni. Jednak dynamiczny rozwój budownictwa mieszkaniowego w naszym kraju sprawił, że coraz częściej w miejsce spółdzielni zaczynają działać mieszkaniowe wspólnoty, jakie na mocy prawa mogą funkcjonować od połowy lat dziewięćdziesiątych. Wspólnota powstaje zawsze w przypadku, kiedy w jakimś budynku jest wiele lokali, a pierwszy będzie komuś sprzedany.


blok mieszkalny
Opracowanie: JOHN LLOYD
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wspólnoty mieszkaniowe nie są wprawdzie wyposażone w osobowość prawną, ale pozwalają na szereg ważnych dla lokatorów spraw. Po pierwsze mogą zaciągać zobowiązania i nabywać prawa, a oprócz tego pozywać i być pozywaną. Dzięki temu, że będą one miały one zdolność sądową, to mogą one brać udział jako jedna ze stron w cywilnych sporach z lokatorami. Dodatkowo wspólnoty decydują o wszystkich ważnych sprawach wiążących się z terenem, który jej podlega i zarządzania nieruchomościami we Wrocławiu.

Zobacz bez marudzenia ten wpis ze strony prezentującego zbliżone posty, gdyż on niewątpliwie też jest warty Twojej uwagi.

Szczególnie może więc zdecydować o tym, kto i jak będzie zarządzał nieruchomością, ile remontów trzeba przeprowadzić i jaki jest wymiar płaconych zaliczek.

Zobacz również szczegóły w linku (http://pazim.pl/openspace), z pewnością uznasz, że istotnie dobrze było się z nimi zapoznać. Nie czekaj zatem i wejdź tutaj!

/J]

dokumenty
Opracowanie: Historyworks
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jedną z istotniejszych kwestii, które trzeba będzie podjąć, jest zarządzanie obiektami które wchodzą w skład wspólnoty. Tu przeważnie zapada decyzja o tym, żeby zatrudnić niezależną firmę, jaka będzie się zajmować wszystkimi sprawami w zakresie, który zostanie ustalony. Firm które realizują zarządzanie wspólnotami mieszkaniowymi z Wrocławia jest kilka, z tego też powodu warto przy wybieraniu kierować się paroma istotnymi zasadami. Przede wszystkim tego typu zarządca musi posiadać wszystkie licencje i zezwolenia, które wymaga prawo, to jest warunek konieczny, aby można było zaczynać taką współpracę. Oprócz tego trzeba się dowiedzieć, jak wygląda kwestia doświadczenia oraz kompetencji pracowników tego typu firmy. Powinna ona posiadać fachowców z wielu różnych obszarów, bo i zakres administracji najczęściej jest dość duży. Z pewnością w składzie takiej załogi powinny być osoby zorientowane w księgowych sprawach, doświadczony prawnik a oprócz tego sprawna ekipa remontowa.
19-06-14 07:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.