Praca dla pracownika w agencji ubezpieczeniowej. Co musisz wiedzieć?

Przedstawicielem ubezpieczeniowym jest w stanie zostać, w myśl przepisów, każda osoba, która ma wykształcenie średnie, przejdzie szczęśliwie rozmowę kwalifikacyjną, zda test państwowy i uzyska właściwe pozwolenie, licencję. Takie żądania określa przepis.

Towarzystwa
praca przy laptopie
Opracowanie: sxc.hu
Na podstawie: http://sxc.hu
ubezpieczeniowe prawie zawsze aranżują szkolenia na agenta ubezpieczeniowego, jakie jeszcze niedawno były obligatoryjne z mocy prawa, a obecnie zostają sytuacją, jaką powinien przejść osoba chętna do pracy w branży, by rozporządzać niezbędnym obszarem wiedzy z obszaru ubezpieczeń i produktów oferowanych przez konkretnego ubezpieczyciela - FMG International . Jednym z warunków, które powinna wypełnić osoba fizyczna, ażeby wykonywać czynności agencyjne jest zdanie egzaminu prowadzonego przez zakład - sprawdź to koniecznie - ubezpieczeń. Zagadnienia egzaminów dokładnie normuje rozporządzenie Ministra Finansów. Wpis do rejestru agentów ubezpieczeniowych, prowadzonego przez organ dozoru, realizowany jest na podstawie wniosku składnego przez zakład ubezpieczeń. Planując zainicjowanie pracy w charakterze agenta, trzeba wziąć pod uwagę długi czas nieodzowny na zdobycie pełnych pełnomocnictw w owym zawodzie. W optymistycznej wersji, można liczyć, że procedura będzie trwała parę miesięcy, jednak często zdarza się, że aspirant na agenta wyczekuje na swoją nobilitację kilka razy dłużej. Tak samo
szkolenie
Opracowanie: Evangelische Jugend Steiermark
Na podstawie: http://www.flickr.com
jak w różnego typu zawodach, tak i w sektorze ubezpieczeń zachodzi coraz większa profesjonalizacja, widoczny w branży jest trend do specjalizacji.


Może zainteresują ciebie także

Skup złomu a także odbiór odpadów – hasła, które sporo ludzi kojarzy z sortowaniem odpadów

Skup złomu
W obecnych czasach ogromną wagę przykłada się do ekologii i wszelkich działań z nią związanych. Każdy wie, że aktualne czynności jednostek niekorzystnie wpływają na środowisko niszcząc je. Toteż tak spore znaczenie posiadają właściwe czynności mające na celu poprawę ludzkich postępowań tak, by jak najmniej niekorzystnie wpływały na przyrodę.

Specjalność w sprzedaży ustalonego produktu to metoda do uzyskiwania dużych dochodów i usprawnienia pracy, którą realizuje agent ubezpieczeniowy. Praca w tym obrębie potrzebuje wraz z rozkwitem kariery coraz to więcej kursów (całkiem pomocna strona, warto zajrzeć) tematycznych z obszaru, który bardzo dotyczy prowadzonej przez nich działalności. Kolejne wymagania, które należy wykonać, żeby pozostać licencjonowanym agentem ubezpieczeniowym, to zamieszkiwanie na obszarze Polski, posiadanie pełnej predyspozycji do podejmowania działań prawnych, umowa podpisana z towarzystwem ubezpieczeń, także prowadzenie własnej działalności gospodarczej.
18-01-13 09:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.