Praca dla pracownika w agencji ubezpieczeniowej. Co musisz wiedzieć?

Przedstawicielem ubezpieczeniowym jest w stanie zostać, w myśl przepisów, każda osoba, która ma wykształcenie średnie, przejdzie szczęśliwie rozmowę kwalifikacyjną, zda test państwowy i uzyska właściwe pozwolenie, licencję. Takie żądania określa przepis.

Towarzystwa
praca przy laptopie
Opracowanie: sxc.hu
Na podstawie: http://sxc.hu
ubezpieczeniowe prawie zawsze aranżują szkolenia na agenta ubezpieczeniowego, jakie jeszcze niedawno były obligatoryjne z mocy prawa, a obecnie zostają sytuacją, jaką powinien przejść osoba chętna do pracy w branży, by rozporządzać niezbędnym obszarem wiedzy z obszaru ubezpieczeń i produktów oferowanych przez konkretnego ubezpieczyciela - FMG International . Jednym z warunków, które powinna wypełnić osoba fizyczna, ażeby wykonywać czynności agencyjne jest zdanie egzaminu prowadzonego przez zakład - sprawdź to koniecznie - ubezpieczeń. Zagadnienia egzaminów dokładnie normuje rozporządzenie Ministra Finansów. Wpis do rejestru agentów ubezpieczeniowych, prowadzonego przez organ dozoru, realizowany jest na podstawie wniosku składnego przez zakład ubezpieczeń. Planując zainicjowanie pracy w charakterze agenta, trzeba wziąć pod uwagę długi czas nieodzowny na zdobycie pełnych pełnomocnictw w owym zawodzie. W optymistycznej wersji, można liczyć, że procedura będzie trwała parę miesięcy, jednak często zdarza się, że aspirant na agenta wyczekuje na swoją nobilitację kilka razy dłużej. Tak samo
szkolenie
Opracowanie: Evangelische Jugend Steiermark
Na podstawie: http://www.flickr.com
jak w różnego typu zawodach, tak i w sektorze ubezpieczeń zachodzi coraz większa profesjonalizacja, widoczny w branży jest trend do specjalizacji.


Może zainteresują ciebie także

Upewnij się kiedy jest moment na likwidację samochodu.

Złomowisko
Opracowanie: free photos
Na podstawie: http://www.flickr.com
Obecnie na naszym rynku istnieje bardzo wiele firm, które trudnią się kasacją i złomowaniem samochodów, jakie nie nadają się absolutnie do użytku w ruchu drogowym albo z powodu swojego ”stażu” nie mogą już dłużej jeździć po drogach. Bez kłopotu możemy je odszukać w sieci, ponieważ tworzą nie tyko swoje strony-wizytówki, ale również dają pełno ogłoszeń i ofert skupu części, złomowania, i natychmiastowej płatności gotówką.

Specjalność w sprzedaży ustalonego produktu to metoda do uzyskiwania dużych dochodów i usprawnienia pracy, którą realizuje agent ubezpieczeniowy. Praca w tym obrębie potrzebuje wraz z rozkwitem kariery coraz to więcej kursów (całkiem pomocna strona, warto zajrzeć) tematycznych z obszaru, który bardzo dotyczy prowadzonej przez nich działalności. Kolejne wymagania, które należy wykonać, żeby pozostać licencjonowanym agentem ubezpieczeniowym, to zamieszkiwanie na obszarze Polski, posiadanie pełnej predyspozycji do podejmowania działań prawnych, umowa podpisana z towarzystwem ubezpieczeń, także prowadzenie własnej działalności gospodarczej.
18-01-13 09:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.