Na czym polegają programy lojalnościowe? Czy warto z nich korzystać? Czy przynoszą korzyści?

Programy lojalnościowe są już w naszym kraju dosyć znane, dlatego też sporo ludzi z czegoś takiego korzysta. Tak naprawdę to pojawiły się w naszym kraju kilkanaście lat temu, przez co miały czas, by się do nich przekonać. Kolekcjonowanie punktów w różnych programach jest niemalże codziennością, mało tego, niektórzy nie wyobrażają już sobie robienia zakupów bez takich bonusów.

karty lojalnościowe na kawę
Opracowanie: a olin
Na podstawie: http://www.flickr.com
Uczestnicząc w takich programach nie powinniśmy się oczywiście spodziewać, że nagrody uda nam się zdobyć bez problemu, łatwo i za każdym razem. Najczęściej, by być w stanie wykorzystać punkty powinniśmy zrobić na dosyć dużą kwotę lub wykonać parę mniejszych czynności, na przykład dokonać rejestracji w serwisie internetowym. Sporo firm stosuje program motywacyjny - przeczytaj więcej o program motywacyjny: na tej stronie -, który ma wpłynąć na nasze większe zaangażowanie w daną akcję. Z reguły więc to działa, szczególnie jeśli jesteśmy przeświadczeni, że mamy coś w zamian.

Jak wiadomo jednak, nic na świecie nie istnieje za darmo, dlatego też za każdą rzecz ktoś musi zapłacić. Jak w związku z tym korzystamy z takich programów, to co damy od siebie? Programy lojalnościowe to z pewnością duża dawka wiadomości o naszych zakupach oraz możliwość kuszenia nas ofertami w większym stopniu dostosowanymi do naszych przyzwyczajeń. W ten sposób to funkcjonuje, iż jeżeli założyliśmy kartę w jakimś dużym sklepie, to od czasu do czasu dostaniemy sms z informacją o nowej promocji. Jednakże, gdy wziąć pod uwagę zalety oraz wady korzystania z programów lojalnościowych, to trzeba przyznać, iż opłaca się z czegoś takiego korzystać.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, doczytaj ponadto (https://www.naklejki-wroclaw.pl/) informacje umieszczone na kolejnej witrynie - tam mamy na Ciebie specjalne wątki.

Szczególnie to ważne, jeżeli chcemy zadbać o nasze finanse oraz ważna jest dla nas każda, choćby mała, oszczędność. Jednak trzeba mieć świadomość, że korzystanie z nich to raczej zabawa i możliwość uzyskania bonusów, niż cel sam w sobie.


Może zainteresują ciebie także

Program lojalnościowy – jeden z rzeczywiście popularnych sposobów zachęcenia konsumentów do skorzystania z oferowanych usług

Zakupy przez internet
Opracowanie: iStock
Na podstawie: iStock
Liczba firm oraz sklepów istniejących na współczesnym rynku jest naprawdę bardzo duża. Wobec tego, konkurencja nie śpi i potrzebna jest rozsądna walka o klienta. Dla przeciętnego konsumenta taka sytuacja jest rzecz jasna jak najbardziej korzystna, jako że firmy konkurując o jego uwagę, przygotowują dużo bardziej ciekawe oferty. Jednym z rozwiązań, jakie odznaczają się teraz dużym zainteresowaniem są systemy lojalnościowe. Na czym one polegają? Czy naprawdę są w stanie zapewnić zadowalające rezultaty?

Dlatego właśnie na pewno nie warto decydować się na jakieś zakupy kierując się jedynie uczestnictwem w takim programie. Nie warto więc korzystać z usług danej firmy jedynie dlatego, iż proponuje nam taki program, gdyż możemy się bardzo zawieść. Jednakże jak korzystamy z produktów sprawdzonej firmy i ma ona w ofercie tego typu dodatkowe aktywności, to czemu nie.
19-03-14 07:31
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.