Współczesna księgowa musi znać problemy przedsiębiorstwa i w związku z tym ulepszać finanse przedsiębiorstwa.

W polskim systemie prawnym stanowisko księgowej nie zostało uregulowane przepisami prawa. Mimo to środowisko księgowych wypracowało własny kodeks etyki, biorąc pod uwagę specyfikę tego zawodu. Kodeks Zawodowej Etyki Rachunkowości wynika z faktu, iż zawód pracowników, trudniących się rachunkowością nierozerwalnie wiąże się z realizowaniem działalności statutowej jednostki oraz z jej kierowaniem.


polecany księgowy
Opracowanie: MVO Nederland
Na podstawie: http://www.flickr.com
Realizowanie funkcji w tak szerokim rozumieniu stwarza sporo okazji nieetycznego zachowania. Sprecyzowane w kodeksie zasady, którymi muszą kierować się osoby zajmujące się gospodarką finansową są jednocześnie wskazaniem dla kadry menagerskiej - jakich postaw mogą spodziewać się ze strony osób pełniących funkcję księgowych. We współczesnej gospodarce przedsiębiorstwo gospodarcze funkcjonujące na rynku podlega ciągłym przeobrażeniom. Musi dostosowywać się do obowiązujących warunków, zaspokajając przy tym coraz bardziej wysublimowane wymagania różnych grup odbiorców.

Dobra pracownica działu rachunkowości, to już nie tylko osoba która księguje operacje gospodarcze i ustala sposób ujęcia w księgach rachunkowych.

Pasjonuje Cię omawiana kwestia? Jeżeli tak, to poza tym zobacz link na witrynie, która też przedstawia tego rodzaju teksty. To z pewnością da Ci do myślenia!

Dzisiaj dobra księgowa cennik biuro rachunkowe powinna mieć cały obraz finansowy jednostki i starać się ulepszać finanse firmy. Dobra księgowa potrafi dostrzec ryzyko finansowe albo podatkowe i uchronić przed nimi firmę. Obecna księgowość musi łączyć wzajemnie tradycję i tradycyjne zasady z współczesnym odniesieniem do kierowania rynkiem. Głównym kierunkiem w rozwoju obecnej rachunkowości jest powstawanie ogromnych cetnrów ośrodków finansowo-księgowych, które systematycznie wypierają komórki księgowości w przedsiębiorstwach. To jednak nie znaczy, że ze wszystkich podmiotów gospodarczych znikną wydziały zajmujące się rozliczeniami finansowo-księgowymi


Pan księgowy
Opracowanie: Alan Levine
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jest to niemożliwe. Przede wszystkim z powodu zróżnicowania działów przemysłu. W inny sposób bowiem funkcjonuje wydział rachunkowy w jednostce handlowej gdzie obrót towarów jest relatywnie duży i w związku z tym funkcjonuje duża ilość dokumentów księgowych, dużo egzekucji, a inaczej w podmiotach wytwarzających oraz sprzedających ciężki sprzęt w ilości 25 egzemplarzy w roku. Nie mniej jednak nie ma zunifikowanej organizacji działu księgowego, nie ma również uniwersalnego pomysłu na organizację służb finansowo- księgowych.
19-09-03 09:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.