W jaki sposób wybrać sprzedawcę gazu

Stoimy u progu grzewczego sezonu, w mediach pomału tematyka ciepła zaczyna się pojawiać w przeróżnych formach. Reklamy, dystrybutorzy różnego rodzaju nośników energii, usiłują przekonać nas do swoich produktów. W polityce również tenże temat znajduje swoje odbicie. Co sekundę słychać o tym, jak to w krajowym przemyśle wydobywczym źle. A to poda się do dymisji prezes takiej albo innej spółki, nie uginając się pod presją absurdalnych ekonomicznych żądań. I jeszcze rutynowy jesienny straszak, że sąsiad ze wschodu utrudni sprzedaż gazu, a zima za pasem.

Płomień
Opracowanie: U.S. Geological Survey
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niemniej jednak wszystkie te tematy dla typowego obywatela to przedmioty być może interesujące, czasami nawet drażniące, ale tak naprawdę mały mamy na nie wpływ. To nie my bowiem pertraktujemy warunki na jakich dokona się sprzedaż gazu w skali makro, możemy tylko spróbować obniżyć cenę paliwa w naszej kuchence poprzez porównanie ofert sprzedawców indywidualnych - dostawca gazu.

Jak wiemy sprzedaż gazu możliwa jest tylko na podstawie koncesji. Takich firm w Polsce jest sporo, jednak nie wszystkie sprzedają gaz nabywcom indywidualnym, część zajmuje się dystrybucją dla biznesu, a część pełnym rynkiem. Wyszukanie dostawcy to dopiero pierwszy krok, i chyba najłatwiejszy. Problemy zaczynają się, gdy przychodzi do porównania oferty sprzedażowej. Elementów mających wpływ na cenę gazu jest trochę i przyznać musimy, iż można się odrobinę zagubić. Warto jednakże poświęcić troszkę wysiłku temu zagadnieniu.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.