Nie wiesz, jak wypełnić deklarację intrastat? Są firmy, które zrobią to za Ciebie!

Jeżeli prowadzisz swoją firmę, która trudni się między innymi sprowadzaniem jakichś towarów z innych krajów Unii Europejskiej, bez wątpliwości wiesz świetnie, że musisz między innymi regularnie wypełniać i przekazywać do odpowiednich organów deklaracje intrastat - w tym dokumencie wskazuje się, co konkretnie w jakiej wielkości przywiozło się na teren państwa.


Czy wiesz, jak konkretnie należy wypełnić deklarację intrastat?


Kilka podstawowych faktów


Jeżeli zajmujesz się importem towarów z innych państw Unii Europejskiej, musisz regularnie przesyłać do właściwych instytucji deklarację intrastat. Deklaracja intrastst to nic innego jak formularz, w którym wskazujesz, jakie dokładnie towary i o jakiej wartości wwiozłeś na terytorium kraju - http://www.intrastat.info.pl/index.php/oferta. Zgłoszenie Intrastat możesz przesłać zarówno online do Izby Celnej w Szczecinie, jak również wysłać je pocztą lub złożyć na miejscu samodzielnie. Wiadomości przekazywane w ów sposób przed przedsiębiorców są głównie wykorzystywane do celów statystycznych, zazwyczaj przez Główny urząd Statystyczny.


Może zainteresują ciebie także

Intrastat zgłoszenie będzie bardzo istotne

chata
Opracowanie: Przemyslaw Kozuch
Na podstawie: http://www.flickr.com
Znacznie więcej produktów przemieszcza się pomiędzy krajami Unii Europejskiej, co sprawia, że nie muszą one przejść kontroli celnej. Dlatego właśnie niezbędne okazuje się być ich spisywanie w odpowiednim systemie, żeby było wiadomo, jak rzeczywiście wygląda wymiana handlowa na terenie wspólnoty.


Korekta deklaracji intrastat musi być przedłożona błyskawicznie


Bardzo istotne jest to, by dało się sprawdzić, jak funkcjonuje handel pomiędzy członkami wspólnoty europejskiej.


Samemu czy przez pośrednika?


deklaracja intrastat; zgłoszenie intrastat
Opracowanie: pracowniainside.pl
Na podstawie: pracowniainside.pl


Jeżeli już kiedyś wypełniałeś zgłoszenie intrastat, niewątpliwie nie będzie to dla Ciebie większym kłopotem. Jeśli jednak masz przesłać zgłoszenie intrastat po raz pierwszy, wtedy bez wątpienia dobrze skorzystać z pomocy fachowca. W sieci znajdziesz dużo osób, które za drobną opłatą pomogą Ci dokładnie wypełnić swoje zgłoszenie (intrastat.info.pl/). Jeśli będziesz uważnie przyglądał się wypełnianiu zgłoszenia przez taką osobę i dobrze wszystko zapamiętasz, wtedy następnym razem będziesz mógł zrobić to sam.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.