Nie wiesz, jak wypełnić deklarację intrastat? Są firmy, które zrobią to za Ciebie!

Jeżeli prowadzisz swoją firmę, która trudni się między innymi sprowadzaniem jakichś towarów z innych krajów Unii Europejskiej, bez wątpliwości wiesz świetnie, że musisz między innymi regularnie wypełniać i przekazywać do odpowiednich organów deklaracje intrastat - w tym dokumencie wskazuje się, co konkretnie w jakiej wielkości przywiozło się na teren państwa.
Czy wiesz, jak konkretnie należy wypełnić deklarację intrastat?


Kilka podstawowych faktów


Jeżeli zajmujesz się importem towarów z innych państw Unii Europejskiej, musisz regularnie przesyłać do właściwych instytucji deklarację intrastat. Deklaracja intrastst to nic innego jak formularz, w którym wskazujesz, jakie dokładnie towary i o jakiej wartości wwiozłeś na terytorium kraju - . Zgłoszenie Intrastat możesz przesłać zarówno online do Izby Celnej w Szczecinie, jak również wysłać je pocztą lub złożyć na miejscu samodzielnie. Wiadomości przekazywane w ów sposób przed przedsiębiorców są głównie wykorzystywane do celów statystycznych, zazwyczaj przez Główny urząd Statystyczny.


Samemu czy przez pośrednika?


deklaracja intrastat; zgłoszenie intrastat
Opracowanie: pracowniainside.pl
Na podstawie: pracowniainside.pl


Jeżeli już kiedyś wypełniałeś zgłoszenie intrastat, niewątpliwie nie będzie to dla Ciebie większym kłopotem. Jeśli jednak masz przesłać zgłoszenie intrastat po raz pierwszy, wtedy bez wątpienia dobrze skorzystać z pomocy fachowca. W sieci znajdziesz dużo osób, które za drobną opłatą pomogą Ci dokładnie wypełnić swoje zgłoszenie Jeśli będziesz uważnie przyglądał się wypełnianiu zgłoszenia przez taką osobę i dobrze wszystko zapamiętasz, wtedy następnym razem będziesz mógł zrobić to sam.
Na początku bez wątpliwości warto zainwestować w pomoc fachowca, który pomoże Ci przygotować wszelkie dokumenty tak jak trzeba.
18-07-11 16:40
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.