Pieniądz plastikowy ułatwia codzienne funkcjonowanie, oszczędza nasze finanse i czas, ofiarując ponadto - bezpieczeństwo

Początkowe karty debetowe , były kartami zrobionymi z papieru , na których maszynowo opisane były informacje o jej posiadaczu. Dopiero w latach 60 XX wieku, puszczono w obieg kartę plastikową, która wówczas była synonimem luksusu i pozycji społecznej. W naszym kraju początkowe karty debetowe, udostępnione były wyłącznie dla klientów biznesowych.

Karta debetowa
Na podstawie: http://pixabay.com/
Karta debetowa dla klientów indywidualnych wprowadzona została przez placówki bankowe do użytkowania pod koniec lat 90. Współcześnie karty debetowe wyrabiane są do każdego rachunku ROR. Karta płatnicza służy do obsługiwania naszych środków finansowych posiadanych w rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym, do którego została wydana. Najnowocześniejsze karty - poznaj naszą firmę - debetowe to tzw. karty wypukle, posiadające wytłoczone informacje o jej właścicielu. Taki rodzaj kart umożliwia wykonanie zakupów bezgotówkowych przy pomocy elektronicznego urządzenia płatniczego.

Ponadto nie jest wymagana konieczność każdorazowego wpisywania kodu PIN lub też potwierdzania wykonanej transakcji własnoręcznym podpisem. Karta płatnicza, przyda się przy regulowaniu należności za sprawunki zrobione w sieci. Taką kartą debetową możemy posługiwać się także za granicą.

Kiedy chcesz przeczytać więcej, jest pomocna witryna (https://qualiashop.pl/297--kubki-keep-cup) o podobnej tematyce, którą należy obejrzeć. To idealny moment więc zrób to!

Płatności kartą płatniczą wypukłą, możemy dokonywać w większości państw europejskich oraz w najpopularniejszych miejscowościach wypoczynkowych.

Najpopularniejszymi kartami debetowymi w naszym kraju są Visa i MasterCard. Wybór karty płatniczej spośród tych dwóch proponowanych przez banki kart, jest ważny, zwłaszcza przy płatnościach w innych krajach. Trzeba pamiętać, by dokonując wyboru karty, zainteresować się ile odsetek bank pobierze od nas za wypłacenie pieniędzy w bankomacie za granicą.


Może zainteresują ciebie także

W jaki sposób legalnie złomować pojazd? Dowiedz się, co należy zrobić

Auto złom
Opracowanie: haru__q
Na podstawie: http://www.flickr.com
W Twoim garażu stoi samochód, którym od dawna nie jeździsz, gdyż pojazd nie jest zdatny do użytku? Z jednej strony trudno jest ci się go pozbyć, przede wszystkim ze względów sentymentalnych, lecz z drugiej – nie jest ci do niczego potrzebny i wyłącznie zajmuje miejsce, jakie można by przeznaczyć na coś innego, na przykład schować kosiarkę, która ciągle stoi na dworze oraz może niebawem zardzewieć, szczególnie, gdy zacznie padać deszcz.
Instytucje finansowe to nie tylko usługi polegające na prowadzeniu naszego rachunku bankowego. To także inne czynności zastrzeżone wyłącznie dla banków, takie jak udzielanie pożyczek, zakładanie lokat oraz udzielanie i potwierdzanie gwarancji bankowych. Gwarancje bankowe oraz poręczenia ze strony firm, są rozpowszechnioną praktyką w obrocie gospodarczym.

Gwarancje i poręczenia podnoszą ochronę podpisywanej z usługobiorcą transakcji, zmniejszając zagrożenie niewykonania przez wykonawcę, obowiązków przyjętych w kontrakcie. Zabezpieczenie kontraktu stosowane jest zazwyczaj przez urzędy administracji publicznej, w sytuacji podpisywania kontraktów z wykonawcami, wyłonionymi w drodze przetargu publicznego, w trybie prawa zamówień publicznych.
19-01-31 07:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.