Gmina Trzebielino - Pierwsza gmina w Polsce 100 procent LED!

Szukając oszczędności, władze samorządowe w naszej ojczyźnie często włączają światło jedynie na parę godzin wieczornych i porannych. Przykład gminy Trzebielino wykazuje, że dzięki inteligentnej inwestycji można oświetlić drogi jak też ulice przez pełną noc, przy równoczesnym obniżeniu wydatków na energię o ponad 50 procent, co ma istotny wpływ na finanse gminy.

Oświetlenie ledowe
Opracowanie: Ari Helminen
Na podstawie: http://www.flickr.com
Trzebielino, nieduża gmina leżąca w środkowo-zachodniej części woj.

Ten artykuł jest niesłychanie zajmujący? Jeżeli tak, to zobacz też inne polecane sieć agregat treści, ponieważ są tak samo interesujące oraz pochłoną Cię zupełnie.

pomorskiego, licząca przeszło 3800 rezydentów, jako pierwsza w naszym kraju zmodernizowała w stu % oświetlenie uliczne na nowoczesne a także energooszczędne oprawy LED . Całość została zrealizowana w oparciu o formułę opłacania planu z oszczędności wytworzonych z obniżenia wydatków za energię . Warto zaznaczyć, iż zastosowana formuła opłacania nie obciąża budżetu gminy.

W sierpniu 2012 r., na terenie gminy dokonano modernizacji 354 opraw świetlnych z czego dwieście trzynaście zamieniono na nowe oprawy Selenium Led o sile 55W oraz 73W. W pozostałych oprawach, po dogłębnym przeglądzie, działające dotąd źródła światła zostały wymienione na energooszczędne źródła LED .

Przed modernizacją moc oświetlenia ulicznego we wspomnianej gminie wynosiła 54 kW, zaś po wymianie na oprawy ledowe jest to 26kW. Ponadto nastąpiła istotna poprawa oświetlenia ulic, wzrosło poczucie bezpieczeństwa rezydentów, natomiast koszty zużycia prądu spadły o przeszło 50 procent. Zainstalowane oprawy zostały też wyposażone w sterowniki, fabrycznie zaprogramowane narzędzie zmieniające nasilenie oświetlenia, dzięki jakim możemy uzyskać dodatkowe 30 procent oszczędności energii.

Nowy system oświetleniowy włączony w Trzebielinie jest nie tylko energooszczędny oraz proekologiczny, ale również bardziej przyjazny dla rezydentów.

Będziemy zobowiązani za każde komentarze ze strony (https://kjf-poland.com/kategorie/zawor-sekwencyjny/). Są one dla nas ważne, ponieważ pokazują, czy nasze teksty docierają do czytelników oraz jak są postrzegane.

Białe światło emitowane przez diody LED postrzegane jest jako bardziej naturalne oraz jaśniejsze. Przy zainstalowanym białym świetle nieporównywalnie łatwiej rozpoznaje się przedmioty, formy jak też zabarwienia po zapadnięciu zmroku.

Zwiększona widoczność to kluczowy czynnik przyczyniający się do poprawy bezpieczeństwa na szosach. Jednym z istotniejszych kryteriów jakie na pewno przyświecały gminie podczas modernizacji oświetlenia były koszta. Jeśli idzie o oświetlenie uliczne led ceny w porównaniu z innymi typami oświetlenia są istotnie bezkonkurencyjne.
19-01-11 07:21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.