Kredyty na okazyjnych warunkach pomagają rolnikom rozbudowywać prowadzone przez nich majątki rolne

Rodzima wieś w przeciągu ostatnich lat uległa kolosalnym zmianom i to w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Taka fraza jest współcześnie nagłaśniana w gazetach. Jednakże oglądając programy rolnicze trudno byłoby podważyć takiego sformułowania.

dofinansowanie
Opracowanie: Chris Potter
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zmiany na plus były i nadal są możliwe tak dzięki pieniądzom z Unii, jak i kredytom. Taka racie (zobacz przenieś mnie do strony) musi być dla sadownika korzystna, czyli zaciągnięta na dogodnych dla niego warunkach. Listę banków, które udostępniają najlepsze kredyty dla rolników można zobaczyć na witrynach internetowych albo w gazetach adresowanych dla osób parających się uprawą ziemi. Wysokość rat kredytowych staje się uzależniona od teraźniejszych i tych przyszłościowych potrzeb sadownika. Jeśli musi on zakupić nowiuśki ciągnik bądź marzy o rozbudowie zbyt ciasnej już obory, to nolens volens pożycza całkiem duże kwoty. Czasem potrzeby bywają bardziej prozaiczne, dla przykładu, brakuje pieniędzy na środki ochrony roślin, a ten deficyt pieniężny staje się powodem złożenia wizyty w sąsiednim parabanku. Na pożyczkę decydują się przeważnie młodzi rolnicy, którzy pragną unowocześnić swoje majątki ziemskie. I to właśnie oni posiadają największe szanse na dostanie pieniędzy. Zresztą ci starsi gospodarze właściwie nie bywają zainteresowani nowościami technicznymi i nie w każdym przypadku mają smykałkę do wprowadzania radykalnych zmian czy podejmowania ryzyka. Śmiało można zatem stwierdzić, że postęp na wsi dokonuje się dzięki dwudziestokilkuletnim, innowacyjnym i zagorzałym zwolennikom restrukturyzacji rolnictwa.


Może zainteresują ciebie także

Wciąż jest duży problem z azbestem. Jakie działania mogą zostać zrealizowane, co możemy wiedzieć na dzień dzisiejszy?

Usuwanie azbestu
Opracowanie: NAVFAC
Na podstawie: http://www.flickr.com
To, że azbest nie jest korzystny dla zdrowia i trzeba go zlikwidować – wiadomo od dawna. To, że prędzej czy później trzeba będzie go zlikwidować z domów, trochę dociera do naszej świadomości. Kto nam w tym pomoże i skąd możemy otrzymać na to pieniądze?

kredyty dla rolników
Opracowanie: Michael Coghlan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kredyty dla rolników są przyznawane także w tych wstrząsających sytuacjach życiowych. A do nich z pewnością można wliczyć wszystkie wypadki losowe, na które szary Polak nie ma żadnego wpływu. Mamy tutaj na uwadze zniszczenia spowodowane przez żywioły, czyli huraganowy wiatr, burze z gradem wielkości kurzych jaj czy płomień spowodowany uderzeniem pioruna. Ci z rolników, którzy wprzódy się ubezpieczyli, mogą spać spokojnie. Środki wypłacone przez spółki ubezpieczeniowe pozwolą stanąć im na nogi. Natomiast ci, którzy nie zadbali o swoją przyszłość, są zmuszeni radzić sobie samodzielnie. Wyjątkiem od takiej reguły bywają katastrofy żywiołowe, ponieważ wtedy nasz sadownik może liczyć na pomoc rządową, a czasem również na wsparcie od całego społeczeństwa.
18-02-23 14:35
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.