Najważniejsze informacje o wykorzystaniu baz danych w praktyce, jak obsługują one wprowadzone informacje.

W dzisiejszych czasach większość aplikacji użytkowych jest oparta na systemach bazodanowych, analogicznie sytuacja będzie wyglądać z większością serwisów internetowych. Jest to obecnie najskuteczniejszy sposób gromadzenia danych w różnym formacje, minione kilkanaście lat to bardzo intensywny rozwój techniki bazodanowej i wymyślenie wielu ciekawych rozwiązań.


napędy okienne
Opracowanie: D+H
Na podstawie: D+H
Dzisiaj na rynku jest dostępnych kilka baz komercyjnych, a także bazy darmowe, chociaż wcale nie odbiegające wydajnością i bezpieczeństwem od tych płatnych. Do baz komercyjnych w pierwszej kolejności zalicza się produkty Oracle, IBM i Microsoftu. Bazy te charakteryzuje bardzo duża skalowalność i wydajność, pozwalają one na pracę zarówno w niewielkich programach, jak też w potężnych informatycznych projektach które obrabiają bardzo dużą ilość danych. Coraz mocniejszą pozycję zdobywają również bazy darmowe. Pośród deweloperów tworzących strony internetowe standardem jest mysql, baza wydajna, szybka i idealna do takich rozwiązań, w licznych projektach w miejsce komercyjnych produktów jest wybierany także postgress.

Dużym plusem baz danych jest to, że pracują one na różnorodnych danych. Obecnie można w nich trzymać nie tylko tekst oraz liczby, ale również różne obiekty multimedialnej, na przykład filmy czy zdjęcia. W niejednym przypadku tak rozbudowane przechowywanie danych bardzo się przydaje, bo w tym samym miejscu, bezpośrednio w bazie będzie się miało wszystkie wymagane informacje. Systemy bazodanowe są tak popularne, że w informatyce pojawiły się nawet osobne specjalizacje związane z ich programowaniem i utrzymaniem. Tu cała oferta: datarino.com.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.