Pomysł na firmę - naprawa drukarek oraz skup tonerów

Technologie komputerowe wykreowały wiele innowacyjnych zawodów. Przed popularyzacją komputerów i sieci internetowej, nie istniały takie zawody jak profesjonalista ds. oprogramowania, czy też Web developer. Dzisiaj są to jedne z bardziej lukratywnych fachów. Dzięki uniwersalnemu stosowaniu komputerów jak też sprzętów komputerowych, w mieszkaniach prywatnych oraz w firmach, stworzono kapitalne warunki do prowadzenia interesu polegającego na serwisowaniu.


W wielkich miastach działa zawsze co najmniej kilku serwisantów do kompów oraz oprogramowania, o tyle mniej jest ludzi trudniących się serwisowaniem drukarek. Stąd też taki pomysł na firmę może być trafiony.
tonery
Opracowanie: Frédéric BISSON
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jak każdy inny podmiot gospodarczy, również i jednostka świadcząca usługi serwisowania drukarek musi zarejestrować swoją działalność. Może to przeprowadzić w trybie online, wypełniając elektroniczny formularz CEIDG-1 i wysyłając go pocztą elektroniczną do EDG. Po potwierdzeniu otrzymania wniosku, biznesmen może już zacząć swe funkcjonowanie.

Czy ten materiał Cię zainteresował? W takim razie zobacz odmienny polecany serwis etykiety na opakowania, który także zawiera ciekawe materiały.

Jeżeli chcesz skupować tonery Wrocław jest kapitalną lokalizacją, albowiem w mieście tym nie ma do tej pory wielu takich punktów. Znakomicie by było, ażeby lokalizacja punktu usługowego z reperacją oraz serwisem drukarek była atrakcyjna. Środek miasta jest odpowiednie ku temu, ale należy liczyć się ze podniesionymi kosztami wynajęcia lokalu użytkowego. Miesięcznie trzeba wydać na tenże cel w zależności od miasta, w jakim będziemy prowadzić działalność od 1 tys. zł do 6 tys. zł. Do tego dodać należy koszty energii , wody, abonamentu telefonicznego a także internetu. Jeśli zamyślamy poprowadzić skup tonerów Wrocław jest miastem w którym zapłacimy wyższą stawkę za najem odpowiedniego do owego celu wnętrza - . Serwis drukarek powinien posiadać należyte zaplecze, w jakim składowane będą moduły do naprawy drukarek a także będzie zaaranżowane miejsce pracy serwisanta.


Drugim, istotnym działaniem wstępnym na drodze do rozwoju interesu w postaci serwisu drukarek, będzie utworzenie własnej strony internetowej, w formie chociażby wizytówki i jej wypromowanie. Dzięki temu biznesmen ma szansę trafić ze swoją ofertą do szerszej rzeszy odbiorców – zarówno indywidualnych, jak i firmowych. Koszt stworzenia prostej, wizytówkowej strony www wyniesienie nie więcej niż paręset złotych. Koszty pozycjonowania będą ustalone indywidualnie z klientem, lecz najlepiej postawić na stałą obsługę SEO, która kosztuje od kilkudziesięciu do paruset złotych miesięcznie w przypadku takiego biznesu. Tytuł wizytówki przenośny akumulator to przykładowo toner Wrocław
20-08-13 10:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.