Co będzie najbardziej skuteczne w promocji naszego produktu? Billboard a może telebim? O czym trzeba wiedzieć?

Dużo osób ma dylemat, bo myśli, co jest korzystniejsze, czy billboard, czy telebim? W rzeczywistości na to pytanie nie istnieje jedna odpowiedź, wszystko jest zależne od naszych prywatnych preferencji. Dobrze więc przez wybraniem jednej z możliwości odpowiedzieć sobie na kilka pytań, czyli przede wszystkim jakim budżetem dysponujemy, gdzie chcemy zlokalizować reklamę i do kogo chcemy trafić?


reklamy w mieście
Opracowanie: Broadway Tour
Na podstawie: http://www.flickr.com
Billboard to nośnik reklamy o dużych rozmiarach, najczęściej występuje w postaci tablicy albo plakatu. Billboardy mogą występować podświetlone, by były dostrzegalne nocną porą. Rozmiary są różnorodne, zaczynając od formatu europejskiego, czyli 5.04 x 2,38 metra, przez 4x3, 6x3 czy 12,3. Istnieją również citylighty, jakie posiadają rozmiar 1,2x1,8. Znajdują się one najczęściej na wiatach przystanków. Spotykane są również, zwłaszcza w metrze, billboardy rozmiar 6m2. Najbardziej wielkie są megaboardy - ich wielkość wynosi od 50 do 300 m2 i spotykane są wyłącznie w dużych ośrodkach miejskich. Telebim jest nośnikiem reklamy w formie ekranu wizyjnego, który jest złożony z diod led. Dość często spotykana jest także sieć telebimów, zapewnia to bowiem bardziej znaczne korzyści w dziedzinie promocji. Ogromną przewagą nad wielkim ekranem plazmowym jest widoczność obrazu, nawet jak występuje znaczne nasłonecznienie. Dostrzegalna jest również wyrazistość spowodowana większą jasnością powierzchni telebimu. Takiego rodzaju ekran można zamontować zarówno na zewnątrz, czyli reklama outdoor, jak i wewnątrz, czyli indoor. Powinniśmy przyznać, iż w ostatnim czasie coraz bardziej powszechnie stosowane są telebimy. Na pewno to nie dziwi, gdyż gwarantują więcej za mniej, a ponadto są faktycznie skuteczne - .


reklama miejska
Opracowanie: waylonscott
Na podstawie: http://www.flickr.com
Sprawdzają się w wielu miejscach, nieważne czy nasza promocja ma się odbywać w większym mieście, jak Poznań, lub małym jak Bolesławiec - efekty są tak samo zadowalające. Najlepszym przykładem niech będzie telebim Bolesławiec Zgorzelecka, w którym tego rodzaju telebim faktycznie przykuwa uwagę i sprawia, iż ludzie rzeczywiście chcą skorzystać z naszych usług. Oczywiście to, co zadecydujemy zależy jedynie od nas, pamiętać jednak należy, iż jak liczymy na najlepsze rezultaty, to na pewno korzystniej wybrać telebim.
18-12-06 07:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.