Pomiar naciągu lin okazuje się być niesamowicie istotny

Czasami napięcie lin okazuje się być niezwykle ważne

Czasem spoglądamy na mosty utrzymywane na dużych stalowych linach i nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że od ich odpowiedniego napięcia zależeć będzie nasze bezpieczeństwo. To właśnie powoduje, że tak mało ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że co jakiś czas to ich napięcie okazuje się być mierzone za pomocą odpowiedniego czujnika, tak by w porę można było zareagować oraz zapobiegać nieszczęściu, w którym może zginąć mnóstwo ludzi.


przyrządy pomiarowe
Opracowanie: USGS Unmanned Aircraft Systems
Na podstawie: http://www.flickr.com
Tensometry istnieją w różnych typach

Powinniśmy wiedzieć, że wartość danego naprężenia badają specjalne czujniki, które zazwyczaj okazują się być rodzaju oporowego. Takie tensometry mają szansę być wężowe, zygzakowe, kratowe, foliowe i półprzewodnikowe - przeczytaj artykuł o tensometrach. Co więcej pośrednio za ich pomocą możemy też mierzyć siłę, ciśnienie oraz masę, dlatego również tak istotne jest to, żeby okazały się być one jak najbardziej rzetelne w własnych wyliczeniach.

Pomiar naciągu lin musi okazać się wykonywany regularnie

Kiedy pragniemy posiadać pewność, że dane liny będą dość trwałe, że zapewniają nam odpowiednie bezpieczeństwo, to taki pomiar(zobacz inwentaryzacja geodezyjna) naciągu lin musi być wykonywany regularnie (strona firmy Komes). Jedynie wówczas mamy szansę mieć gwarancję, że wszelkie błędy będą usunięte we właściwym momencie.


pomiary
Opracowanie: Chemie-Verbände Baden-Württemberg
Na podstawie: http://www.flickr.com
Powinniśmy wiedzieć jak się posłużyć takim urządzeniem

Powinniśmy pamiętać o tym, że do takich pomiarów potrzeba specjalistycznego urządzenia, a również musimy mieć pojęcie jak się nim posługiwać, aby pomiary(zobacz mapa geodezyjna tarnów) był prawidłowe. Jedynie wówczas mamy szansę okazać się przekonani, że uda nam się na czas wychwycić pojawiające się zagrożenie i zapobiec nieszczęściu. Właściwe napięcie lin okazuje się być znacznie ważniejsze, aniżeli mogłoby się nam wydawać, dlatego warto robić wszystko, by posiadać pewność, co do idealności otrzymanych pomiarów.
20-03-22 07:21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.