Cloud computing jako praktyczna technika przechowywania najistotniejszych danych

W świecie IT coraz częściej mamy okazję spotkać tego rodzajunazwę jak cloud computing, co można przetłumaczyć jako usługi w chmurze. Na czym to polega? Czym są te chmury? To zwyczajnie usługi dostarczane przez takie przedsiębiorstwa jak na przykład Microsoft. Z tego typu usługami związane sąpóźniej pojęcia funkcjonalności, czyliostatni klient dostaje ją razem z technologią bazującą na narzędziu cloud computing.

Cloud Computing
Opracowanie: JD Hancock
Na podstawie: http://www.flickr.com
Chmury obliczeniowe to sposób używania danych na zewnętrznych serwerach wykonawcy usługi, co znaczy zredukowane koszty utrzymania produktu końcowego, a także mniejsze spożytkowanie energii. Poza tym, to także wyższa łatwość korzystania z usługi.

Może zainteresują ciebie także

Jak należycie zezłomować pojazd?

Kasacja pojazdów
Opracowanie: KOMUnews
Na podstawie: http://www.flickr.com
Gdy nasz samochód coraz częściej odmawia posłuszeństwa albo chcemy się go pozbyć możliwie szybko, najprostszym sposobem jest oddanie go na złom. Stacja demontażu pojazdów z której usług mamy zamiar skorzystać, powinna mieć upoważnienie wojewody do wydawania zaświadczeń o kasacji pojazdu. Jest to dokument konieczny do wyrejestrowania samochodu.


Cloud computing (Tiktalik oferuje Cloud computing) to również specyficzna forma dostosowania się do wymagań użytkowników. W tym sensie mamy do czynienia z zwracania się za oczekiwaniami i wymaganiami ostatecznych użytkowników. Wspomniany wcześniej Microsoft wspaniale zdaje sobie sprawę z oczekiwań aktualnych przedsiębiorstw, stąd również proponuje własne usługi oparte na chmurze.

Propozycja jest niesamowita, więc możemy stwierdzić,że Microsoft bez wątpienia może coś oferować dla każdego, czy jest to niewielka firma czy korporacyjny gigant. Tego typu oferta jest niezwykle elastyczna i dopasowana do pragnień każdego nabywcy. Należy wspomnieć o najważniejszych technologiach i pomysłach, które mogą być oferowane w tego typu usłudze. Jedną z nich jest Business Productivity Online Standard Suite (BPOS). Jest to pakiet, w skład którego zaliczamy programy w wersji internetowej, pozwalają one zmniejszyć czas obsługi czy wymiany informacji do potrzebnego minimum. Taki niezwykle szybko dostęp do informacji oferuje w konsekwencji bardzo istotne zmienienie wyników ekonomiczności.

Następnym narzędziem jest na przykład Office Web Apps, czyli pakiet biurowy, który jest oparty na wypróbowanych technologiach. Możemy wyszukać tam cztery bezpłatne edytory, które pozwalają na edycję dokumentów w przeglądarce internetowej. Interesująca też jest platforma Windows Azure. Jest kompleksowa, złożona z usług i oprogramowania, jej głównym celem jest umożliwienie firmom skupienie się na rozwiązywaniu problemów biznesowych i nie myśleniu o infrastrukturze przedsiębiorstwa.
19-04-13 08:31
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.