W jaki sposób zbudowane są tonery oraz dlaczego określa się je suchym atramentem?

W niemalże jakimkolwiek biurze jest przynajmniej jedna drukarka albo urządzenie wielofunkcyjne, jakie służy do drukowania różnorodnych dokumentów czy też jako kserokopiarka. Nowsze drukarki stosują technologię druku laserowego, jaki wykonywany jest za pomocą tzw.
suchego atramentu.


Tak właśnie w gwarze ludzi z branży poligraficznej określa się toner, jaki jest nośnikiem farby, jaka wykorzystywana jest w czasie drukowania. W praktyce kartridż to wymieszane w określonej proporcji małe szklane kuleczki i większe, jakie posiadają żywicę termoplastyczną. Taki kartridż znajduje się w wydzielonym zbiorniku (więcej na ten temat tutaj), jaki natomiast stanowi część narzędzia drukującego, przykładowo drukarki czy kopiarki. Po wykorzystaniu wspomnianego wkładu, kartridż można by poddawać napełnieniu w specjalnej spółce, jednak prawidłowo byłoby także kupić oryginalny produkt wprost od jego wytwórcy. Można uniknąć wtedy wszystkich potencjalnych oraz niepożądanych nieprzyjemności.


dom - wyobrażenie
Opracowanie: Sergey Galyonkin
Na podstawie: http://www.flickr.com


Małe elementy, które pochodzą z kartridża są wcześniej elektrostatycznie przenoszone na bęben i papier, by potem być wprasowane w powierzchnię arkusza. Tego typu technika pozwala na uzyskiwanie wydruków o bardzo wysokich rozdzielczościach. Pojedynczy ładunek tonera wystarcza przeważnie na wydruk kilku tysięcy kartek. Jest to więc wyjątkowo wydajne wyjście.
W wypadku drukarek czarno-białych wykorzystuje się wyłącznie kartridż czarny, z kolei w wielokolorowych występują kartridże w czterech głównych barwach CMYK. Kartridże muszą zostać dopasowane do wymagań stawianych przez dane urządzenie.

Czy masz chęć poznać nowe informacje na omawiany tutaj temat? Kliknij zatem ten link i zobacz więcej porad tutaj (https://www.rcc-nova.pl/analizy-i-symulacje/analizy-mes/) o podobnej tematyce.

Tonery mogą jednak nadawać się do różnych typów urządzeń danego producenta.
20-07-02 07:56
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.