Jak dobrać firmę cateringową? Co wziąć pod uwagę, co zwłaszcza powinno nas interesować?

Organizowanie przyjęcia w domu dla wielu z nas kojarzy się z uciążliwą pracą. Już na sam początek wymyślenie właściwego menu, następnie zaś noszenie ciężkich zakupów, aby następnie spędzić kilka jak nie więcej godzin w kuchni.
Często na przyjemne rozmowy z przyjaciółmi brakuje nam sił i ochoty. Oczywiście są osoby, którym takie organizowanie menu na przyjęcie sprawia dużą przyjemność. Jednakże są to wyjątki, jakie przecież tylko potwierdzają regułę. Większość z nas nie lubi takich przygotowań i chętnie od razu udałaby się do etapu końcowego a jest nim samo przyjęcie.

Jak myślisz? Czy omawiany temat jest interesujący? Jeżeli tak, to kliknij w link i sprawdź praktyczne informacje - wciągną Cię całkowicie.

Od kiedy w ofercie rynkowej pojawiły się firmy cateringowe te rozwiązanie okazało się możliwe. Jednakże samo wynajęcie takiej firmy nie oznacza powodzenia. Aby przyjęcie się udało trzeba wybrać odpowiednią i sprawdzoną firmę cateringową. Podobnie mia się z opcją catering dla firm. Oto kilka wskazówek.

menager
Opracowanie: www.audio-luci-store.it
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nim zdecydujesz się na catering warto pomyśleć jak dużą kwotę pragniesz przeznaczyć na przyjęcie, a w dalszej kolejności przystosować do tego rodzaj potraw i napojów. Na początek policz wszystkich zaproszonych gości. Jak wśród gości będą dzieci korzystnie zastanowić się czy będziesz przygotowywać oddzielne menu dla dzieci. Analizując powyższe wskazówki jesteśmy w stanie zdefiniować orientacyjnie cenę cateringu. Typ cateringu jest zależny od pory organizowania przyjęcia. Zależnie czy będzie to obiad, podwieczorek a może kolacja koszt cateringu będzie na pewno różny.

Może zainteresują ciebie także

Jak dobrze zarządzać firmą?

księgowość
Opracowanie: Steven Depolo
Na podstawie: http://www.flickr.com
Księgowość jest potrzeba w każdej firmie. Trzeba się bowiem rozliczać ze wszelkich zarobków oraz odpowiednio ewidencjonować ogólne informacjeo przedsiębiorstwie. Zasadniczą kwestią jest księgowość magazynowa, którą określa się również księgowością gospodarczą a także ilościową. Dotyczy ona przede wszystkim o ujmowanie kwestii gospodarczych w skali ilościowej, przykładowo podług kilogramów, lub sztuk. Zasadniczym aspektem tej księgowości jest ewidencjonowanie przedmiotowych aktywów, które schodzą ze stanu magazynowego.


Powinniśmy pomyśleć nad wyborem alkoholi dla gości. Trunek musi pasować do potrawy, lecz również musi smakować gościowi. Firmy często w swoich ofertach mają spory wybór alkoholu. Jednakowoż przeważnie bardziej się opłaca samemu kupić alkohol. Im bardziej różnorodne jest menu cateringu tym przyjęcie jest atrakcyjniejsze, jednakowoż powiększa się również koszt cateringu. Jeśli przygotowujemy „małe” przyjęcie powinniśmy zdecydować się na jedną kuchnię (może nią być kuchnia włoska, japońska, może też być francuska czy polska).

Firma cateringowa
Opracowanie: Wine Country Walking Tours
Na podstawie: http://www.flickr.com
Firmy cateringowe są w stanie zorganizować w niewielkich ilościach kilka różnorodnych potraw, na przykład przekąsek albo kilka dodatków do potrawy głównej. Bardzo to ożywi menu cateringu. Jeżeli organizujemy z przyjaciółmi spotkanie „na herbatę” najkorzystniej sprawdzi się słodki catering. W takiej ofercie firm cateringowych odnajdziemy potrawy słodkie: desery zimne oraz gorące, różnorodneciasta, owoce i słodycze.
18-11-23 07:41
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.