Od czego rozpocząć przeprowadzkę i co zrobić, by odbyła się sprawnie i bezpiecznie?

Decydując się na przeprowadzkę trzeba rozważyć wynajęcie odpowiedniej firmy zajmującej się tego typu sprawami. Nie poleca się wyboru taniej opcji, ponieważ niska cena z całą pewnością jest czymś spowodowana. Bardzo niskie stawki najczęściej wiążą się z niskim standardem, lub niewidocznymi kosztami.


przeprowadzka
Opracowanie: Tim
Na podstawie: http://www.flickr.com
Należy wybierać doświadczonych przewoźników, którzy mają w swej ofercie prócz obsługi zwykłych klientów również przeprowadzki firm. Taki zleceniobiorca z całą pewnością dysponuje większym taborem środków transportu, który zapewnia wyższą jakość relokacji mebli oraz innych rzeczy. Specjalistycznej firmie zajmującej się przeprowadzkami warto zlecić wpierw zdemontowanie a później montaż mebli. Tego typu firmy mogą trudnić się przygotowaniem oraz odpowiednim zabezpieczeniem ładunku, sprzętu RTV oraz innych wartościowych rzeczy przy użyciu specjalistycznych materiałów do opakowywania.


Oferując przeprowadzki firm i obsługę indywidualnych klientów dany przewoźnik zapewnia załadunek i rozładowanie przedmiotów przy użyciu odpowiedniego sprzętu - Delta Movers. Bardzo często stosuje się do tego specjalne wózki oraz taśmy zabezpieczające ładunek. Firma zajmująca się przeprowadzkami zaopatruje również w odpowiednią ilość środków do pakowania mienia. Przywozi specjalne pudełka, opakowania foliowe na odzież wiszącą, kartony na wyposażenie poszczególnych pomieszczeń, folię bąbelkową, stretch, taśmy do pakowania. Samemu warto spakować rzeczy osobiste i dokonać selekcji, czyli wyrzucenie
przeprowadzka
Opracowanie: Patrik Tschudin
Na podstawie: http://www.flickr.com
niepotrzebnych, zbieranych przez lata rzeczy.

Po wybraniu właściwej firmy zajmującej się przeprowadzkami trzeba ustalić dogodny termin. Można zdecydować się na dzień powszedni bądź weekend. Należy jednak pamiętać, iż sobotę z uwagi na jej atrakcyjność trzeba rezerwować ze sporym wyprzedzeniem. Natomiast przeprowadzka dokonana w niedzielę bądź inny dzień świąteczny będzie znacznie droższa. Dobrą porą na rozpoczęcie przeprowadzki jest poranek. Zamawiając usługę trzeba poprosić o wykonanie wyceny, którą można przeprowadzić telefonicznie. W trakcie większej przeprowadzki należy poprosić o wycenę osobistą. W takim przypadku pracownik upatrzonej firmy w wyznaczonym wcześniej terminie dokonuje przeglądu, spisuje protokół przeprowadzki oraz na tej bazie wycenia usługę.

Specjalne przygotowanie się do przenosin pomaga ustrzec się problemów oraz dokonać bezpiecznej relokacji dobytku.
19-06-12 07:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.