Sprawdź najkorzystniejsze oświetlenie do swojego domu - zalety i wady lamp LED

Odpowiednio dobrane oświetlenie jest bardzo istotnym elementem wyposażenia wnętrz w domu. Pomijając zadania czysto praktyczne, właściwie ustawione oświetlenie wyeksponuje lub również ukryje inne fragmenty mieszkania, doda klimatu, a designerskie lampy mogą być wspaniałą ozdobą.


Lampy Led - jak wybrać?

Jeśli światło pełni wiodącą funkcje w naszym domu, warto postawić na energooszczędność. Najkorzystniejszym rozstrzygnięciem będą lampy LED, które mają szereg zalet, z którymi warto się zapoznać.Przede wszystkim lampy LED oszczędzają energię, dzięki czemu zapłacimy mniej za energię elektryczną. Diody są naprawdę niewielkie, dlatego bez problemu zmieszczą się tam, gdzie nie jest możliwe zamontowanie zwykłej żarówki.
led
Opracowanie: Danny Joyner
Na podstawie: http://www.flickr.com
Lampy LED charakteryzuje naprawdę długi czas działania. Jest to jako sprzyjanie środowisku, ponieważ diody bardzo rzadko się wyrzuca. Poza tym nie mają one rtęci, co również jest ekologiczne. Warto wspomnieć również o tym, że bardzo częstym problemem w trakcie użytkowania innego rodzaju żarówek jest niewielka odporność na wstrząsy, natomiast w przypadku opisywanych diod taki problem nie ma miejsca. Dodatkowo lampy LED można zakupić w niemal każdym kolorze, za pomocą czego można wykonać w wnętrzach niezwykle ciekawe iluminacje. Jak powszechnie wiadomo, tradycyjne oświetlenie musi się rozgrzać, by uzyskać najjaśniejsze światło. Lampy LED osiągają maksimum od razu w chwili włączenia. Powinno się powiedzieć także o tym, iż opisywane lampy nie wytwarzają ciepła, nie stanowią więc żadnego zagrożenia pożarem. Oczywiście diody te posiadają również złe strony. Główną wydaje się być dość wysoki koszt. Jeżeli korzystamy ze ściemniaczy, lampy LED niestety nie współpracują z nimi.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.