Jak dbać o swój związek? A co jak sobie nie poradzimy? Jakie czekają nas konsekwencje?

Polska jest państwem w którym z każdym rokiem zwiększa się liczba rozwodów. W tym względzie zaczynamy się coraz mocniej upodabniać do krajów lepiej rozwiniętych. Tam normalny człowiek w okresie swojego życia zawiera dwa albo trzy małżeństwa.


Psychologowie dosyć często poszukują przyczyn rozpadu długoletnich związków. Z rozwodowych statystyk wynika, iż przyczyną rozstania najczęściej są różnice charakterów, problemy finansowe oraz nałogi. Praktyka ukazuje jednakowoż, iż związki najbardziej często rozpadają się, gdy pojawi się rutyna. Początkowo jesteśmy dla siebie bardzo mili, dbamy o drugą stronę, korygujemy swoje przyzwyczajenia, spędzamy razem dużo czasu. Z biegiem lat początkowe zauroczenie jest coraz słabsze, a w jego miejsce pojawia się przywiązanie. Duża ilość par zapomina o tym, by troszczyć się o siebie wzajemnie. Jesteśmy zalatani, myślimy przeważnie o pracy, dzieciach i zarabianiu pieniędzy.

związek
Opracowanie: Patrick Connelly
Na podstawie: http://www.flickr.com
W tej nieznośnej codzienności często nie ma miejsca na prawdziwą rozmowę, okazywanie sobie zainteresowania. Znacznym błędem jest też to, iż często jedna osoba nie dba o siebie, tak więc o swoją atrakcyjność fizyczną oraz intelektualną, a w takiej sytuacji już prosta droga do tego, by partner zainteresował się inną osobą. Żeby temperatura związku nie była coraz mniejsza musimy dbać o spędzanie czasu tylko we dwoje, zaskakiwać siebie, szczerze rozmawiać o uczuciach i jednocześnie dawać drugiej stronie wolny obszar na hobby i spotkania z innymi osobami.

W przeciwnym razie możemy dojść do punktu, w jakim pozostanie już tylko rozstanie. Niestety, rozwody mają miejsce się coraz częściej i nie możemy być pewni, że akurat nas to nie dotknie. Niekiedy mimo wielu starań, po prostu mamy odmienne charaktery i jesteśmy jakby podatni na tego rodzaju kłopoty. A jeżeli dojdzie do takich okoliczności to niestety, lecz czekają nas trudności mające związek z rozwodem, alimenty i tak dalej. Żeby najszybciej i w miarę fachowo przeprowadzić rozwód należy zatrudnić najbardziej odpowiedniego fachowca do takich zadań. Adwokat (polecamy również cabinet Varsovie) Warszawa Wola to najlepszy wybór, gwarancja, że sprawa zakończy się błyskawicznie i bezboleśnie.
17-11-24 22:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.