Na czym opiera się dzierżawa i jak się do tego przygotować? Czy ten sposób jest dla nas? Co trzeba wiedzieć?

Poprzez umowę dzierżawienia wydzierżawiający deklaruje, że odda dzierżawcy wybraną rzecz do używania. Równocześnie, wiąże się to z braniem pożytków w tym czasie, z dzierżawca za to płaci z wyprzedzeniem wyznaczony czynsz. Jak przygotować umowę wydzierżawienia i co się powinno w niej zawrzeć?

Ciężarówka, tir
Opracowanie: Barry Lewis
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jak umowa jest stosowana przez osoby fizyczne, to tak naprawdę musimy uwzględnić ich najważniejsze dane, jak imiona, nazwiska lub datę urodzenia. W jaki sposób osoby fizyczne posiadają działalność gospodarczą na zasadzie wpisania do ewidencji działalności gospodarczej, to musimy zawrzeć nazwę tej działalności, jak również numer NIP. Właściwie, żeby tego rodzaju osoby miały szanse przedstawić kopie zaświadczenia z Ewidencji Działalności Gospodarczej. W sytuacji gdy chodzi o spółki, to należy wskazywać adres siedziby, numer wpisu do KRS i osoby, które będą uprawnione do reprezentacji.

Umowa ma zawrzeć konkretny opis przedmiotu wypożyczonego, na przykład dzierżawa naczep - kliknij tutaj. W jdzierżawa (www.copyekspert.pl)b dzierżawiony jest grunt, to należy przekazać położenie, czyli miejscowość czy ulicę, powierzchnię oraz numer ewidencyjny działki. Powinniśmy takżezapisywać numer księgi wieczystej.

W przypadku, kiedy przedmiotem umowy jest przykładowo pojazd, to musimy wskazać jego nazwę, rok produkcji i numer fabryczny. W umowie trzeba dokładnie określić cel przedmiotu dzierżawy.

Zainteresował Cię ten wpis? Masz ochotę zostawić swoje komentarze o nas? Będzie to dla nas niezwykle miłe przeżycie.

Mogą to być rozmaite, z wyprzedzeniem wymienione przeznaczenia. Dzierżawca stwierdza w umowie, że znany jest mu stan techniczny przedmiotu dzierżawy. Nic nie wadzi, żeby strony sporządziły protokół z przekazania przedmiotu umowy.

W tego typu protokole może znajdować się informacja o stanie technicznym oddawanej w dzierżawę rzeczy. Umowa dzierżawy jest umową o wyznaczonym terminie. Należy więc wskazać czas trwania dzierżawy - może to być czas wyznaczany, czyli na przykład dwa lata, jak i nieoznaczony (dzierżawa kończy się wtedy, gdy skończy się jej okres wypowiedzenia). Tak przeprowadzone postępowanie w momencie dzierżawy będzie posiadało moc prawną i będzie graniczyło z korzyścią dla dwóch stron.
21-06-10 07:53
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.