Zakładamy swoją firmę

Prawda jest tak, że w dzisiejszych czasach wszyscy możemy założyć przedsiębiorstwo. Nie jest to bardzo skomplikowane zadanie, ale duża część osób nadal ma sporo obaw. Czemu? Bo często brak im kogoś, kto krok po kroku przeprowadziłby ich przez każdą zawiłość zakładania własnej działalności. Ale to jedynie nasze obawy, bo jest mnóstwo instrukcji typu jak założyć firmę krok po kroku. Najistotniejsze to mieć ochotę i zacząć, reszta jakoś się potoczy.

Rozmowy biznesowe
Opracowanie: Baltic Development Forum
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wiadomo, że nie każdy nadaje się do prowadzenia firmy, ale to już temat na zupełnie inną rozmowę, bo na sto procent każdy firmę może założyć (http://www.cenabiznesu.pl/-jednoosobowa-dzialalnosc-gospodarcza-krok-po-kroku). Potem zatrudnia się pracowników i dochodzi głowienie się, jak rozwiązać wszystko z innymi państwowymi instytucjami. Bo przecież niezbędne okazuje się zgłoszenie pracownika do zus.

Tak w rzeczywistości nie trzeba wiedzieć, kiedy i w jaki sposób to zrobić, bo jedyne co musimy to pójść do ZUS-u i tam otrzymamy wszelkiego rodzaju niezbędne wiadomości. Poza tym, jeżeli posiadamy dużo więcej obaw to można też zgłosić się do prawnika, który wytłumaczy nam, co i w jaki sposób trzeba robić w odpowiedniej kolejności, żeby później nie było trzeba płacić jakiś kar.

Macierzyński urlop a działalność gospodarcza
Kobiety najczęściej obawiają się, że ciąża zniszczy ich karierę. Jednak dziś nie jest to wcale tak prawdziwe, bo można później kontynuować swoje zawodowe życie, a urlop macierzyński to po prostu czas dla dziecka. W czasie urlopu można starać się o zasiłek (zobacz kalkulator brutto netto umowa o pracę) macierzyński a działalność gospodarcza. A kiedy posiadamy własną działalność gospodarczą to należy brać pod uwagę to, że powinnyśmy podczas urlopu macierzyńskiego płacić składkę chorobową.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.