Na czym polega masaż relaksacyjny? Jak powinien być wykonywany? Co jest w tej kwestii najistotniejsze?

Zdenerwowanie może wywoływać bardzo dużo niezbyt przyjemnych objawów, jak ból głowy, karku oraz szyi. Ponadto, może również rozwijać depresję czy choroby serca. Najlepszy na to wszystko jest masaż relaksacyjny.
Masaż relaksacyjny to typ masażu klasycznego. Jest jedną z najczęściej wybieranych typów masażu. Polecany jest szczególnie osobom, jakie stale są spięte, zestresowane i pełne negatywnych emocji. Jest najlepszy zwłaszcza na zmęczenie fizyczne, lecz również psychiczne osłabienie. Taki masaż jest całkowicie bezpieczny, a co najbardziej istotne, może skorzystać z niego każda osoba, i to niezależnie od płci, ilości lat czy stanu zdrowia. Robienie masażu takiego rodzaju to parę technik, jak głaskanie. Zaczyna się właśnie głaskaniem i zakańcza każdy masaż relaksacyjny.

portret - zdrowie
Opracowanie: Magic Madzik
Na podstawie: http://www.flickr.com
Są to łagodne ruchy placów, jakie są pomocne w usprawnieniu krwi oraz limy. To pozwala uspokoić nerwy i zrelaksować pacjenta. Inna technika to oklepywanie. Oklepywanie jest w stanie być dosyć silne, ponieważ polega na robieniu konkretnych ruchów kantem dłoni. Pomaga w ukrwieniu, osłabia napięcie ciała. Następna to ugniatanie, jakie przypomina głaskanie, sprawdź też masaż wrocław. Może być przeprowadzane wyłącznie opuszkami palców lub całymi dłońmi. Poprawia ukrwienie. Na sam koniec mamy rozcieranie. To masaż dłoni jakie są zaciśnięte w pięści. Tego rodzaju element pozwala na usuwanie z ciała obrzęków oraz cellulitu wodnego. Oczywiście tego typu masaż najbardziej korzystnie wykonywać w certyfikowanym centrum rehabilitacji, gdyż jeżeli zdecydujemy się na niezweryfikowanego rehabilitanta, to możemy więcej na tym stracić, niż zyskać. Jedynie fachowiec wykona taki masaż prawidłowo.


Może zainteresują ciebie także

Co to jest jest Work Site Massage i jakie są jego pozytywy?

masażystka
Opracowanie: Steven Depolo
Na podstawie: http://www.flickr.com
Work Site Massage to masaże, jakie są oferowane firmom oraz przedsiębiorstwom w trakcie pracy. Pracowanie 8 godzin dziennie (w wypadku poniektórych zawodów nawet więcej) często jest stresujące i sprawia, że jesteśmy przemęczeni. To naturalnie negatywnie wpływa na naszą efektywność oraz wydajność w pracy.
Terapeuta, przez początkiem masowania, powinien przeprowadzić z nami wywiad, a to dlatego, by zdefiniować nasze preferencje i oczekiwania. W masażu relaksacyjnym dość często stosowana jest również aromaterapia, więc nie powinniśmy się zdziwić się, jak masażysta spyta nas o najlepsze zapachy - tu. Najlepiej wykonany masaż musi obejmować wywiad z pacjentem. Taki masaż musi być wykonywany za pomocą właściwych kosmetyków, jak olejki eteryczne. Najlepszy masaż relaksacyjny musi być wykonywany spokojnymi, płynnymi ruchami, które zapewniają poczucie spokoju i odprężenia.
17-08-18 09:28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.