W jaki sposób powinniśmy oświetlać sklep? Na jakie rzeczy zwrócić uwagę? W jaki sposób dobierać oświetlenie?

Światło w pomieszczeniach sklepowych jest niesamowicie ważne. Podczas jego wyboru, a tym bardziej kupowania opraw oświetleniowych, powinniśmy pamiętać, iż najistotniejsze jest odpowiednie podkreślenie produktów jak również towarów, które są umieszczone na półkach. Niesamowicie istotny jest również klimat jak również nastrój, który możemy stworzyć przez zastosowanie różnego typu lamp. Przez to stworzyć możemy jedyny w swoim rodzaju design.


Żarówka ledowa
Opracowanie: theilr
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zanim przystąpimy do wyboru właściwego oświetlenia, należy na pewno pomyśleć, z jakiego typu przestrzenią handlową mamy do czynienia, które rozwiązanie oświetleniowe dla sklepu trzeba wybrać - oferta na rozwiązania oświetleniowe dla sklepu na tej stronie. Wielkie znaczenie posiada też to co oświetlamy. W zależności od kształtu i układu pomieszczeń, które mamy do dyspozycji, powinniśmy zastosować zasadę, iż najważniejsze jest oświetlenie główne, lecz też istotne jest oświetlenie ekspozycyjne.

W ramach światła głównego, możemy wybrać różne oprawy odpowiednie do właśnie tego rodzaju zastosowań. Mogą to być najróżniejsze typy opraw, przykładowo nabudowane, wpuszczane albo zwieszanie. Przy tym powinniśmy pamiętać, by miały dosyć duży współczynnik oddawania barw jak i wysoką skuteczność świetlną. Do takiego celu dobre będą świetlówki oraz lampy wyładowcze. Jako oświetlenie “ekspozycyjne” może podkreślać zalety towarów.


Można wtedy użyć oprawy systemowe szynowe na źródła wyładowcze.

Jeśli zamieszczone tu wiadomości przyciągają Twoje oko, to dodatkowo zerknij na informacje (http://tort-artystyczny.pl/), które zobaczysz, gdy klikniesz ten odnośnik.

Jako doświetlające oprawy wpuszczane są na świetlówki. Oprawy systemowe to idealne rozwiązanie, mają one sporo zalet. Najważniejsza jest ta, że można łączyć je w jakiej chcemy konfiguracji w każdej przestrzeni, bez dużej ingerencji w strukturę sufitu (zobacz skleposwietlenie.pl) czy ścian.

Do dobrze zamontowanych systemów szynowych warto dopasować reflektory, jakie za pomocą odpowiednich adaptorów wmontowuje się w szyny. Trzeba wiec odpowiednio wybierać rodzaj światła, tym bardziej, że ma ono w sklepach specyficzne wymagania, o jakich koniecznie musimy pamiętać. Tak samo oświetlenie przemysłowe rządzi się swoimi prawami, jednak jeżeli zastosujemy takie parametry, jak przy oświetleniu sklepowym to jest spora szansa na dobry efekt - .
19-05-14 11:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.