Jakie warianty terminarzy ma do zaoferowania nam rynek?

Aktualny okres to gorączkowy okres dla drukarni przy zleceniach kalendarzowych. Wydawać by się mogło, że o kalendarzach - tak prostej sprawie - wiemy nieomal wszystko. Jednakże asortyment artykułów kalendarzowych jest tak bogaty, że naprawdę jest o czym pisać. Z terminarzy korzystamy wszędzie. Czy wiemy, jakie typy kalendarzy można wyróżnić? Przede wszystkim zacząć należy od tego, że mamy tyle rozmaitych rodzai terminarzy, gdyż każdy z nich ma inne przeznaczenie mimo, iż każdy z nich to wciąż tylko kalendarz.

kalendarze
Opracowanie: David Lin
Na podstawie: http://www.flickr.com
W najwyższym stopniu popularnymi, najlepiej wyprzedającymi się kalendarzami są kalendarze (zobacz więcej) ścienne. Używamy ich na co dzień w domach, instytucjach. Kolorowe, z ciekawymi motywami mogą także stanowić pewien rodzaj dekoracji ściennych. Jednakże kalendarze ścienne także dzielą się na parę rodzai. Można wyróżnić kalendarze ścienne ścienne trójdzielne, jednodzielne. Tak więc kalendarz trójdzielny - jak nazwa podkreśla - złożony jest z 3 części. Znaczy to, że kalendarz na ścianie okazuje 3 plansze z trzema miesiącami w tym samym czasie. Częstokroć kalendarze trójdzielne mają tak zwane okienko, a więc opaskę, jaką można zaznaczać sobie dany dzień - niezmiernie przydatny i praktyczny fragment. Skoro więc kalendarz trójdzielny składa się z trzech elementów to można już domyśleć się, że kalendarz czterodzielny składa się z 4 części - takowa jest właśnie różnica między kalendarzem trójdzielnym a czterodzielnym. Co z kolei na temat kalendarzy jednodzielnych? Reguła jest podobna. Jest tylko jedna część, zamiast trzech albo czterech jak w wyżej wymienionych przypadkach. Inaczej sprawa przedstawia się w wypadku kalendarzy jednoplanszowych. Jak nazwa uwypukla, kalendarz wykonany będzie w formie pojedynczej planszy, zazwyczaj z listwami przymocowanymi na górze a także na dole. Nie ma tu wyrywanych karteczek, okienka, jest z kolei jedna plansza - co jest nadzwyczaj wygodne. Często - jak to w kalendarzach bywa - plansza zadrukowana jest ciekawym motywem, a jeśli jest to kalendarz firmowy - logotypem przedsiębiorstwa. Jako że mamy kalendarze jednoplanszowe, to są również odsłony wieloplanszowe. W tym wypadku jedna plansza to na ogół jeden miesiąc.


Może zainteresują ciebie także

Jak zastrzec znak towarowy swojego przedsiębiorstwa, czyli kiedy oraz z jakiego powodu warto wybrać się do Urzędu Patentowego?

segregatory
Opracowanie: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu
Wszystkie unikatowe elementy, takie jak: wyrazy, rysunki, kolory a także melodia, jakie przedsiębiorstwo używa w celu identyfikacji produktów bezpieczniej jest opatentować. W efekcie zyskamy pewność, iż nikt nie wykorzysta ich nielegalnie. Co musimy wiedzieć o znakach towarowych oraz Urzędzie Patentowym?

drukarnia
Opracowanie: Creative Tools
Na podstawie: http://www.flickr.com
Prócz kalendarzy na ścianę mamy też wiele innych, takich jak chociażby kalendarze Wrocław na biurko. Kalendarze na biurko nie zajmują dużo miejsca oraz nie są drogie w zakupie. Kolejnym kalendarzem jaki proponuje nam introligatornia Wrocław, używanym przez zarówno przedsiębiorstwa jak też osoby prywatne jest kalendarz w formie organizera - http://drukarniakid.pl/pl/oferta. Jest to istotnie nader praktyczny produkt, bowiem możemy go wykorzystać do swych notatek oraz mieć go przy sobie, dlatego że zwyczajnie nie zajmuje dużo miejsca. Jak zatem widać kalendarzy na rynku jest bezlik. Każdy ma inne przeznaczenie, przyjmuje inną postać, i posiada inne użycie. Kalendarze są towarem, jaki na pewno nie wyjdzie z mody.
18-06-22 06:52
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.