Czym jest marketing szeptany oraz jakie są jego wartości?

Marketing szeptany jest aktualnie uznawany za jedną ze skuteczniejszych oraz bardziej modnych metod reklamowania danych usług lub towarów. Marketing szeptany jest o tyle efektywny, iż nie wywołuje ujemnych emocji, tak jak to jest w wypadku natrętnych banerów czy też reklam, które nierzadko złoszczą i męczą wielu użytkowników Netu. Badania udowodniły, że niezmiernie wiele ludzi w toku wyboru danego artykułu czy usługi, inspiruje się nie reklamami, lecz opiniami o nich.

media społecznościowe
Opracowanie: ijclark
Na podstawie: http://www.flickr.com
Marketing (witryna internetowa) szeptany zezwala pokazać plusy konkretnego produktu w trakcie dyskusji o nim lub danej firmie. Jest to delikatna i przemyślna odmiana reklamy, która wywołuje pozytywne reakcje u ewentualnych Kontrahentów. Aktualnie marketing szeptany w internecie jest w wielu przypadkach wykorzystywany na forach online oraz na portalach społecznościowych, takich jak choćby Facebook, jaki jest obecnie najpopularniejszym serwisem społecznościowym w Polsce, i także na świecie. Marketing szeptany w internecie daje mnogość korzyści i posiada mnóstwo drogocennych plusów. Przede wszystkim ta odmiana marketingu cieszy się zaufaniem wśród wielu postaci, jest ona uznawana za niezwykle wiarygodną - artefakt buzz marketing w internecie. Działania, jakie są wspierane na marketingu szeptanym, zezwalają na rozbudowanie firmy i jej propozycji, bo wywołanie dyskusji lub rozmowy na forach czy serwisach społecznościowych, może pomóc dostosować przyszłe usługi czy artykuły do obecnych potrzeb Kontrahentów. Spełnianie oczekiwań Kontrahentów wartościowo oddziałuje na opinie o konkretnej firmie, powiększa jej wiarygodność oraz pokazuje ją z solidnej strony. To wszystko bezsprzecznie ma ogromnie duży wpływ na zainteresowanie Klientów i utrzymanie z nimi dobrych relacji. Dodatkowo efektywny marketing >>> link do strony społecznościowy zezwala też na zyskanie wielu nowiuteńkich Klientów. Szeroką zaletą marketingu szeptanego jest także to, iż jest to jedna z najtańszych postaci reklamy.


Może zainteresują ciebie także

Poszukujesz efektywnej formy reklamy? Zamieść ją na położonym w dobrym punkcie nośniku

billboard
Opracowanie: FaceMePLS
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nie bez przyczyny mówi się, że reklama to dźwignia handlu. Właściwie dobrana do towaru reklama może wzbudzić zainteresowanie klienta, przyciągnąć go i skusić do dokonania zakupu albo skorzystania z usług firmy. Nie bez powodu właściciele firm szukają skutecznych i oryginalnych możliwości reklamowania swych produktów. Jedną z popularnych odmian reklamy okazuje się reklama zewnętrzna, czyli umieszczana na ulicach i obiektach.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.