Czym jest marketing szeptany oraz jakie są jego wartości?

Marketing szeptany jest aktualnie uznawany za jedną ze skuteczniejszych oraz bardziej modnych metod reklamowania danych usług lub towarów. Marketing szeptany jest o tyle efektywny, iż nie wywołuje ujemnych emocji, tak jak to jest w wypadku natrętnych banerów czy też reklam, które nierzadko złoszczą i męczą wielu użytkowników Netu. Badania udowodniły, że niezmiernie wiele ludzi w toku wyboru danego artykułu czy usługi, inspiruje się nie reklamami, lecz opiniami o nich.


media społecznościowe
Opracowanie: ijclark
Na podstawie: http://www.flickr.com
Marketing szeptany zezwala pokazać plusy konkretnego produktu w trakcie dyskusji o nim lub danej firmie. Jest to delikatna i przemyślna odmiana reklamy, która wywołuje pozytywne reakcje u ewentualnych Kontrahentów. Aktualnie marketing szeptany w internecie jest w wielu przypadkach wykorzystywany na forach online oraz na portalach społecznościowych, takich jak choćby Facebook, jaki jest obecnie najpopularniejszym serwisem społecznościowym w Polsce, i także na świecie. Marketing szeptany w internecie daje mnogość korzyści i posiada mnóstwo drogocennych plusów. Przede wszystkim ta odmiana marketingu cieszy się zaufaniem wśród wielu postaci, jest ona uznawana za niezwykle wiarygodną - artefakt buzz marketing w internecie. Działania, jakie są wspierane na marketingu szeptanym, zezwalają na rozbudowanie firmy i jej propozycji, bo wywołanie dyskusji lub rozmowy na forach czy serwisach społecznościowych, może pomóc dostosować przyszłe usługi czy artykuły do obecnych potrzeb Kontrahentów. Spełnianie oczekiwań Kontrahentów wartościowo oddziałuje na opinie o konkretnej firmie, powiększa jej wiarygodność oraz pokazuje ją z solidnej strony. To wszystko bezsprzecznie ma ogromnie duży wpływ na zainteresowanie Klientów i utrzymanie z nimi dobrych relacji. Dodatkowo efektywny marketing >>> link do strony społecznościowy zezwala też na zyskanie wielu nowiuteńkich Klientów. Szeroką zaletą marketingu szeptanego jest także to, iż jest to jedna z najtańszych postaci reklamy.


Agencja interaktywna Artefakt
Pomimo to, daje ona niesłychanie wielkie efekty. Nie musimy więc wydawać wielu pieniędzy, by zadbać o efektywną reklamę danych usług albo proponowanych artykułów. Ponadto marketing (polecamy pozycjonowanie stron) szeptany w internecie wolno prowadzić na skalę globalną, opiera się on bowiem głównie na Konsumentach. Oczywiście kampania reklamowa w Internecie powinna być niezwykle prawidłowo przemyślana oraz zaplanowana, wobec tego pamiętajmy o tym, by dokładnie szykować się do zrealizowania marketingu szeptanego w Necie.
20-04-24 07:44
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.